spravy.sk spravy.sk

Inter skúša nové tváre, Jantek: Na jar chceme fanúšikom pripraviť viac radosti
zdroj: fkinterbratislava.sk

Inter skúša nové tváre, Jantek: Na jar chceme fanúšikom pripraviť viac radosti

So zimnou prípravu už okrem fortunaligistov začínajú aj kluby z druhej ligy. V stredu 9. januára prvýkrát v novom roku vybehli na umelý trávnik v Stupave futbalisti bratislavského Interu. V kádri aktuálne desiateho tímu tabuľky zatiaľ veľa zmien nenastalo.

Azda tou najvýraznejšou je zmena v realizačnom tíme, z ktorého po troch rokoch odišiel Richard Slezák. Ten zamieril do trenčianskeho AS, kde bude taktiež vykonávať funkciu asistenta. Jeho miesto zaujal Juraj Ančic. Spolupracovníkmi hlavného kormidelníka Miroslava Janteka budú naďalej aj Daniel Bachleda, Štefan Šogor a tréner brankárov Štefan Kollár.

„Na chalanov som sa tešil. Čaká nás tvrdá práca. Na jar by sme chceli fanúšikom pripraviť viac radosti, ako tomu bolo na jeseň,“ rozhovoril sa pre klubový web tréner Jantek, ktorý verí, že žlto-čierni sa na jar posunú vyššie z aktuálnej desiatej priečky v tabuľke: „Doplatili sme na zlý úvod sezóny. Postupne sa ale prejavila naša kvalita, zlepšili sme sa aj v defenzíve. Ak budeme v tomto trende pokračovať, určite sa v tabuľke posunieme vyššie.“

Zimnú prípravu Inter absolvuje v Stupave. „V zime je, samozrejme, dôležité nabrať kondíciu, ale ja nie som zástancom nekonečných behov v lese. Všetko chceme riešiť s loptami. Neustále sa chceme venovať zdokonaľovaniu herného prejavu,“ priblížil plán na najbližšie týždne Jantek, ktorého tím čakajú zaujímavé prípravné zápasy s Trenčínom, Zlatými Moravcami či s Trnavou. 

Z tímu zatiaľ odišli traja hráči - Alexander Morgos, Victor Olatunji Oluyemi a Tomáš Svečula. Vedenie klubu ešte definitívne nedotiahlo ani jednu zimnú posilu, viacero hráčov však je, resp. ešte príde na skúšku. „Zimné prestupové obdobie sa stále iba začína. Predpokladám, že v kádri nejaký posun nastane. Na skúške tu máme pár nových hráčov, uvidíme ako sa osvedčia. Plánujeme doplniť viacero postov do každej formácie,“ vyjadril sa generálny manažér Ľubomír Talda.

Miroslav Jantek
Miroslav Jantek (foto: fkinterbratislava.sk)

Káder FK Inter Bratislava na začiatku zimnej prípravy 2019:
Hráči z jesenného kádra:
Daniel Goga, Andrej Štrba, Tomáš Šalata, Vojtech Tóth, Patrik Kochan, Andrej Labuda, Martin Vlček, Jakub Šulc, Patrik Gilian, Patrik Fedor, Quintón Christopher Edson Christina, Damien Clément Marie, Mário Baldovský, Jovan Pavlović, Lukáš Jacko, Usman Adekunle, Gabriel Bezák

Odchody: Alexander Morgos, Victor Olatunji Oluyemi, Tomáš Svečula

Príchody na skúšku: Lukáš Konrád (brankár), Peter Jánošík (stopér, Šamorín), Denis Martinko (stredopoliar, Nové Mesto nad Váhom), Arty Kouzani (útočník, Kanada), Killian van Mil (stredopoliar, Holandsko), Bruno Bilić (ľavý obranca, Chorvátsko)

Program prípravných zápasov:
19.01.2019   AS Trenčín – FK Inter (13:00 h)
26.01.2019   Zlaté Moravce – FK Inter
02.02.2019   FK Inter – Trnava (11:00 h)
09.02.2019   FK Inter – Pohronie (11:00 h)
12.02.2019   FK Inter – Pezinok (18:00 h)
19.02.2019   Mattersburg – FK Inter (17:00 h)
23.02.2019   FK Inter – Brno Líšeň (11:00 h)
02.03.2019   FK Inter – Rača (11:00 h)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia