spravy.sk spravy.sk

Fábrymu sa črtá zaujímavý spoluhráč, skúsenosti má z Premier League i Serie A
zdroj: twitter/Aston Villa FC

Fábrymu sa črtá zaujímavý spoluhráč, skúsenosti má z Premier League i Serie A

V lete 2008 ho kúpilo rímske Lazio, o päť rokov vyhrala bitku o jeho služby anglická Aston Villa. Rozkvet českej kanonierskej nádeje však pribrzdili zranenia. Po taliansko-anglických skúsenostiach sa teraz dvadsaťdeväťročný Libor Kozák možno vráti do rodnej vlasti.

Koncom mája oslávi svoje okrúhle tridsiate narodeniny a všetko nasvedčuje tomu, že ich možno zažije doma v Česku. Kedysi okolo neho lietali milióny eur či libier, od leta 2017 hľadá formu v Serii B. Najskôr sezónu v Bari, posledného polroka v Livorne. Odchovanec Opavy na začiatku kariéry prerazil aj v druhej lige, keď si ho všimol veľký futbalový svet, po sérií neľahkých zranení sa vracia domov a už možno čoskoro okúsi prvoligové české trávniky.

Podľa informácií českého denníku Sport už má bývalý český reprezentant za sebou prvé a úspešné rokovanie s Miroslavom Peltom, šéfom českého Jablonca, kam začiatkom zimnej prestávky zamieril aj talent FC Nitra Andrej Fábry. Dres českého prvoligistu, ktorý počas jesene hral skupinovú fázu Európskej ligy, oblieka aj slovenský stredopoliar a člen širšieho kádra slovenskej reprezentácie Jakub Považanec. Príchod zaujímavého strelca s bohatými skúsenosťami z talianskej Serie A i anglickej Premier League by mohol byť otázkou aj niekoľkých dní.

Libor Kozák odchádzal z Česka už ako osemnásťročný, najskôr hrával prevažne v juniorskej súťaži Primavera, po hosťovaní v druholigovej Brescii dostal v Laziu väčší priestor. V sezóne 2012/13 sa navyše stal s ôsmimi gólmi najlepším strelcom Európskej ligy, Taliani to dotiahli medzi najlepšiu osmičku turnaja. Nasledovala ponuka z Britských ostrovov do tímu Aston Villa, kde v prvej sezóne premenil štrnásť štartov na štyri góly. Po komplikovanej zlomenine nohy však pauzoval rok a štvrť, krátko na to trištvrte roka kvôli väzom v kolene. Medzitým klub spadol do druhej ligy a po uzdravení sa Kozák rozhodol pre Seriu B. Naposledy v Livorne nepatril medzi hráčov základnej zostavy.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia