spravy.sk spravy.sk

Opory Lokomotívy už trénujú s FC Košice
zdroj: Facebook/FC Košice - oficiálna stránka

Opory Lokomotívy už trénujú s FC Košice

Zima a sneh zmenili plány košického FC v úvode prípravy pred jarnou časťou III. ligy Východ. Futbalisti z metropoly východu absolvovali úvodné tréningové jednotky v hale, už aj s novými posilami.

Ako sme vás v utorok informovali, do tímu ambiciózneho treťoligistu pribudla pätica Kamil Karaš, František Pavúk, Predrag Radovanović, Richard Kačala a Jakub Giertl.

Podobne ako v prípade Karaša, aj Pavúk sa o svojej budúcnosti zhováral s niekdajším trénerom MFK Košice a bývalým reprezentačným kormidelníkom Jánom Kozákom, ktorý má s čelnými predstaviteľmi FC dlhoročný priateľský vzťah.

„Keď nám v decembri športový riaditeľ Lokomotívy pán Jano oznámil, že klub končí, ozvalo sa mi viacero ľudí. Predstavitelia FC Košice ma oslovili s konkrétnou ponukou. Presvedčili ma ich ciele, korektnosť v rokovaní, a tiež profesionálna zmluva. Po debate s pánom trénerom Kozákom som bol rozhodnutý,“ priblížil pre ProFutbal.sk 25-ročný defenzívny univerzál, ktorý mal na stole viacero ponúk. Záujem o jeho služby prejavil napríklad bratislavský Inter či české Ústí nad Labem.

Pavúk i Karaš sa vrátili do známeho prostredia. V minulosti boli hráčmi košického MFK, resp. VSS, následne odišli do Lokomotívy a dnes sú v FC. V klube, ktorý síce nie je priamym nástupcom VSS, no má s ním viacero úzkych prepojení. „S chalanmi z FC som bol stále v kontakte, hoci som na tréningu stretol aj nejaké nové tváre. Teším sa na veľké výzvy, ciele sú jasné. Chceme postúpiť do druhej ligy, a samozrejme, dostať sa v Slovnaft Cup-e čo najďalej,“ zaželal si František Pavúk, ktorý si so žlto-modrými zahrá v marcovom štvrťfinále národného pohára proti aktuálnemu slovenskému šampiónovi z Trnavy.

zdroj: Facebook/FC Košice - oficiálna stránka

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia