spravy.sk spravy.sk

Definitívne: Bayo mieri z DAC do svetového veľkoklubu!
zdroj: fcdac.sk

Definitívne: Bayo mieri z DAC do svetového veľkoklubu!

Útočník fortunaligovej Dunajskej Stredy a druhý najlepší strelec jesennej časti domácej súťaže Vakoun Issouf Bayo prestupuje do známeho veľkoklubu Celtic Glasgow. V Škótsku uzatvoril štvorročný kontrakt.

Informovali o tom oba kluby prostredníctvom svojich webov a sociálnych sietí, prestupovú čiastku ani iné detaily neuviedli. Od štvrtka dvadsaťdvaročný kanonier odletí na sústredenie do Dubaja po absolvovaní zdravotných testov. Prestup mladíka z Pobrežia Slonoviny je najväčším v dejinách dunajskostredského klubu. „Pochopiteľne, odchod jedného z našich najlepších hráčov nás napĺňa smútkom. Zároveň však celý klub, vrátane svojich náruživých fanúšikov, ktorých podpora neustále motivuje hráčov, môže byť hrdý, že o nášho futbalistu prejavil záujem veľkoklub európskej úrovne a tradície. Bayo si skutočne zaslúži tento prestup, prajem mu všetko dobré a úspešnú kariéru. Všetkým zainteresovaným stranám, ktoré sa podieľali na tomto transfere, patrí veľké poďakovanie za profesionálny prístup počas celého jednania. Vieme, že potrebujeme posilniť náš káder, na čo v najbližších týždňoch vynaložíme maximálne úsilie,“ vyhlásil športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.

Mladý útočník prišiel na Žitný ostrov začiatkom kalendárneho roka 2018 z tuniského Etoile Sportive du Sahel, nastúpil do 32 duelov a zaznamenal dvadsaťdva gólov a deväť asistencií v troch súťažiach Fortuna lige (25 zápasov / 14 gólov), Slovnaft Cupe (3 / 5) a v Európskej lige (4 / 3). Po jeseni bol s desiatimi ligovými gólmi najlepším kanonierom mužstva a druhým v poradí strelcov domácej súťaže. Výraznou mierou pomohol DAC-u k druhému miestu, najlepšiemu jesennému umiestneniu v histórii. V priebehu ostatného roka sa dostal aj do reprezentácie Pobrežia Slonoviny.

Škótsky celok Celtic Glasgow ako prvý britský tím vyhral v roku 1967 Pohár európskych majstrov (predchodcu Ligy majstrov), je 49-násobným škótskym majstrom. Vo svojej vitríne má aj 38 trofejí za víťazstvo v Škótskom pohári, 18-krát dvíhal nad hlavu Ligový pohár. V posledných rokoch bol v Škótsku neohrozeným vládcom, ovládol ostatných sedem ligových ročníkov, pričom v predošlých dvoch rokoch získal tzv. domáce treble za víťazstvo v lige, domácom pohári aj ligovom pohári. Zeleno-bieli sú pod vedením trénera Brendana Rodgersa momentálne na čele domácej Premiership o skóre pred mestským rivalom Rangers, majú však jeden zápas k dobru. Na jeseň pôsobili v skupinovej fáze Európskej ligy, kde v spoločnosti Salzburgu, Lipska a Rosenborgu obsadili druhé miesto. V jarnom šestnásťfinále narazia na Valenciu.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia