spravy.sk spravy.sk

Trenčín a Inter si vymenili trénerov, v AS aj mladý nemecký konzultant
zdroj: fclokomotiva.sk; astrencin.sk

Trenčín a Inter si vymenili trénerov, v AS aj mladý nemecký konzultant

Nie je tajomstvom, že medzi prvoligovým AS Trenčín a druholigovým Interom Bratislava prevláda úzka spolupráca. V žlto-čiernom drese sa v minulosti objavilo na hosťovaní už viacero hráčov spod Čákovho hradu. Najnovšie si tieto dva kluby vymenili i trénerov.

Z Trenčína si to namieril do Interu doterajší asistent Juraj Ančic, jeho miesto zasa nahradí Richard Slezák, ktorý vykonával rovnakú funkciu v bratislavskom celku. Na poste hlavného trénera nenastala zmena ani v jednom prípade, Trenčín naďalej povedie Vladimír Cifranič a Inter Miroslav Jantek.

„S Rišom Slezákom sa poznáme, je stotožnený s filozofiou nášho klubu. Vie, o čo sa tu snažíme. Očakávam dobrú spoluprácu, komunikáciu. Verím, že spoločnými silami to posunieme ďalej,“ zaželal si počas mediálneho brífingu v prvý deň zimnej prípravy kormidelník AS Vladimír Cifranič.

Slezák pôsobil v bratislavskom Interi tri roky, vybojoval s ním postup do celoštátnej druhej ligy. „Rišo počas trojročného pôsobenia odviedol v našom klube výbornú prácu, za ktorú mu chceme poďakovať. Zároveň mu v novom pôsobisku prajeme veľa úspechov,” okomentoval čerstvú zmenu pre klubový web generálny manažér Ľubomír Talda. Asistentom Janteka teda budú Ančic s Danielom Bachledom, trénerom brankárov zostáva Štefan Kollár.

Okrem Slezáka je novou tvárou v realizačnom tíme AS Trenčín aj Nemec Matthias Kohler. Len 27-ročný odborník bude v klube pôsobiť v pozícii konzultanta. Trénerom brankárov zostáva Tomáš Belic a technickým asistentom Gideon van der Wee. „Prijali sme nového chlapa do realizačného tímu, ktorý bude poradcom. Hoci je vekovo veľmi mladý, na základe toho, čo má za sebou, je veľmi ambiciózny, s úžasnou energiou,“ vyjadril sa na adresu Kohlera generálny manažér AS Trenčín Róbert Rybníček.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia