spravy.sk spravy.sk

Črtá sa prvý veľký transfer na Slovensku, Fábryho prestup má byť už uzavretý
zdroj: Róbert Fritz

Črtá sa prvý veľký transfer na Slovensku, Fábryho prestup má byť už uzavretý

Jeden z najlepších hráčov jesennej časti Fortuna ligy Andrej Fábry s najväčšou pravdepodobnosťou opustí nitriansku kabínu a zamieri do zahraničia. Médiá referujú, že prestup talentovaného stredopoliara má byť už dokonca uzavretý.

Podľa informácii denníka Sport a portálu Blesk by sa mal stať slovenský mládežnícky reprezentant novým špílmachrom českého Jablonca. Jeho prestup sa mal definitívne doriešiť ešte koncom minulého roka, v decembri mal na túto tému prísť pod Zobor jednať osobne majiteľ jabloneckého klubu a niekdajší prvý muž českého futbalu Miroslav Pelta. Ani jedna zo strán dosiaľ informáciu nepotvrdila, Česi však štartujú prípravu oficiálne už v sobotu 5. januára.

Transferová čiastka by sa podľa odhadov mohla pohybovať medzi 500 až 750-tisíc eur, pre Nitru by to tak znamenalo vyriešenie ekonomických problémov, ktoré sa priznali krátko po skončení jesennej časti. Hráčom meškali výplaty, posledné týždne prebiehali podľa trénera Ivana Galáda v špeciálnom režime. „Futbalový klub na Slovensku nie je ideál na zarábanie financií, preto sa väčšina borí s menšími i väčšími ekonomickými problémami. To isté platí aj o nás, ale tak ako vždy, aj tento rok sme všetko zvládli k veľkej spokojnosti,“ uzavrel tému v polovici decembra generálny manažér FC Nitra Jozef Petráni.

Dvadsaťjedenročný rodák z Topolčian nastúpil počas fortunaligovej jesene sezóny 2018/19 do šestnástich zápasov, v ktorých zaznamenal sedem gólov a šesť asistencií. Nitra skončila v hornej polovici tabuľky na šiestom mieste, Fábry bol vedno s Tomášom Vestenickým najlepším strelcom tímu. Vo štvrťfinále národného pohára sa Nitra stretne so Senicou, finále sa bude hrať na jej štadióne.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia