spravy.sk spravy.sk

Košická KFL s 93 tímami, odohrá sa 190 zápasov

Do projektu Krajskej futbalovej ligy (KFL) – Zimného pohára predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK) sa zapojí 93 družstiev súťaží III., IV. a V. ligy Východoslovenského futbalového zväzu (VsFZ) a Oblastných futbalových zväzov (ObFZ). „Záujem klubov nás pozitívne prekvapil. Aj napriek tomu, že toto je pilotný projekt Krajskej futbalovej ligy, prihlásila sa takmer polovica všetkých futbalových družstiev pôsobiacich v súťažiach Východoslovenského a Oblastných futbalových zväzov,“ uviedol predseda KSK Rastislav Trnka.

Podľa počtu prihlásených družstiev bol zvolený najefektívnejší model organizácie KFL: 
a) skupinový systém pre stretnutia družstiev súťaží VsFZ
b) vyraďovací systém (pohárový systém) pre stretnutia družstiev súťaží ObFZ

Stretnutia sa odohrajú v zimnom období v termíne od 12. januára 2019 do 17. marca 2019 na ihriskách s umelou trávou v mestách Spišská nová Ves, Moldava nad Bodvou, Košice, Trebišov, Michalovce a Sátoraljaújhely. Celkovo sa v rámci Zimného pohára predsedu KSK odohrá 190 stretnutí.

Richard Havrilla (foto: jäzva)

„Krajská futbalová liga sa bude hrať na ihriskách s umelým povrchom. Vzhľadom na počet prihlásených družstiev ich však nemáme dostatok, preto sme sa rozhodli využiť jedno ihrisko v maďarskom meste Sátoraljaújhely, ktoré poskytlo pre potreby Krajskej futbalovej ligy potrebné zázemie,“ informoval predseda VsFZ Richard Havrilla.

Podrobný rozpis zápasov si verejnosť môže pozrieť na webovej stránke futbalnet.sk a facebookovej stránke „Krajská futbalová liga“„Veríme, že Krajská futbalová liga splní svoj účel a pomôže družstvám nižších futbalových líg so zimnou prípravou. Všetkých preto pozývame na slávnostný výkop a odštartovanie KFL, ktoré sa bude konať 12. januára na futbalovom ihrisku v Moldave nad Bodvou, kde družstvá odohrajú počas celého dňa štyri zápasy,“ povedal Trnka

Cieľom Krajskej futbalovej ligy je zjednodušiť a zlepšiť možnosti zimnej prípravy pre futbalové mužstvá v kraji. „Zorganizovať futbalovú súťaž stojí nemalé finančné prostriedky, čo si najmä menšie kluby nemôžu dovoliť. Východoslovenský futbalový zväz spolu s Košickým samosprávnym krajom preto poskytne futbalovým družstvám finančné, materiálne, organizačné aj technické zabezpečenie, aby mali možnosť kvalitnej zimnej prípravy,“ dodal Havrilla.

Rastislav Trnka (foto: jäzva)

"Ja by som bol veľmi rád, ak by sme mali takéto ligy aj v iných krajoch a víťazi by sa potom mohli stretnúť v rámci akéhosi Superpohára,“ naznačil perspektívu Richard Havrilla, ktorý je zároveň prvým viceprezidentom SFZ: „My na východe sme v mnohých veciach prví a už teraz sa nás pýtajú na podobnú ligu aj kluby z Prešovského samosprávneho kraja. Všetko je to v rukách ich župana.“

Zimný pohár predsedu KSK je pilotným projektom, okrem neho chce Košický samosprávny kraj rozhýbať aj študentov zorganizovaním Jesenného pohára pre stredné školy v rámci kraja. Dlhodobou stratégiou je zapojiť do týchto súťaží ďalšie samosprávne kraje.

Podrobný rozpis zápasov už je zverejnený na stránke futbalnet.sk.

Zdroj: TS KSK

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: 3. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia