spravy.sk spravy.sk

Do Bardejova má namierené poľský investor, cieľom je Fortuna liga

S futbalom na východnom Slovensku to v ostatnej dobe vôbec nevyzerá dobre. Jediným zástupcom tohto regiónu v najvyššej súťaži je MFK Zemplín Michalovce. V druhej lige zasa dobré meno „východniarom“ robí aktuálne len FK Poprad. Zvyšná pätica tímov sa nachádza na dne tabuľky. A aby toho nebolo málo, košická Lokomotíva sa minulý týždeň odhlásila zo súťaže.

Po odstúpení Loky sa v už len trojčlennej zóne zostupu ocitli Trebišov, Bardejov a Prešov, pred ktorým sa nachádza nováčik z Lipian. Kluby z východného Slovenska veria, že na jar sa im podarí v celoštátnej druhej lige udržať. Za prioritu si to určili v Bardejove. Do Partizána to má totiž údajne namierené silný poľský investor, ktorý chce o rok pôsobiť už vo Fortuna lige!

„V súčasnosti už finalizujeme jeho vstup k nám, do konca roka by sa malo podariť všetko dotiahnuť. Ide o poľskú farmaceutickú spoločnosť. Aktuálne medzi oboma stranami prebiehajú veľmi konkrétne rozhovory, týkajúce sa zloženia hráčskeho kádra, zabezpečenia prípravy i celkového chodu klubu. Konkrétnejší zatiaľ nebudem, pretože sa stále pracuje na zladení mnohých detailov. Ak sa nám podarí dospieť k finálnej dohode, potom budeme o tom podrobne informovať. Celá naša snaha smeruje k tomu, aby sme nadviazali na silné futbalové tradície v Bardejove, keď sa tu ešte hrala najvyššia súťaž,“ naznačil ešte koncom novembra pre denník Korzár športový riaditeľ Partizána Bardejov Alexander Tyč.

Poliaci by radi videli Bardejov v najvyššej súťaži (foto: Partizán Bardejov)

Jeho slová v uplynulých dňoch potvrdil i prezident klubu Stanislav Soroka, ktorý naznačil vysoké ambície: „V stredu prebehne už naše štvrté stretnutie. Majú záujem o to, že keď do nášho klubu vstúpia, behom roka by sa Partizán mal dostať do prvej ligy. Veď z regiónu sú tam len Michalovce.“

Zmeny v kádri

Ak sa do konca kalendárneho roka podarí Bardejovčanom dohodnúť s poľským investorom, káder Partizána čakajú veľké zmeny. K pohybom v mužstve ale dôjde aj bez toho. Vedenie klubu sa po nevydarenej jesennej časti rozlúčilo s dvojicou legionárov Mkhanyiselim Siwahlom a Romulom Silva Santosom. Spokojnosť nepanuje ani s výkonmi kapitána Marka Milunovića.

„Niektorí hráči ma sklamali. Platové zabezpečenie mali od 700 do 1100 eur,“ prezradil pre denník Korzár Stanislav Soroka, ktorý dvihol varovný prst aj nad duom Emmanuel Sarki a Emil Haladej.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia