spravy.sk spravy.sk

Česká "dvadsaťjednotka" má nového trénera

Novým trénerom českej reprezentácie do 21 rokov sa stal Karel Krejčí. Po neúspešnej kvalifikácii ME 2019 vystrieda doterajšieho trénera Vítězslava Lavičku. Od 21-tky odchádza aj manažér Libor Sionko, ktorý sa na rovnakej pozícii predstaví pri reprezentačnom A-tíme.

Päťdesiatpäťročný Lavička prežil s 21-tkou dve kvalifikačné obdobia. V prvom bol úspešný, keď tím priviedol na EURO 2017. Na záverečnom turnaji v Poľsku vyhrali Česi nad Talianmi, ale v rozhodujúcom zápase o postup zo skupiny prehrali s Dánskom. Druhý cyklus už nebol taký úspešný, navyše sa "levíčatá" trápili aj s papierovo slabšími súpermi a v konkurencii Chorvátska a Grécka nepostúpili ďalej.

"Ďakujem za príležitosť. Pochopiteľne lepšie budem spomínať na prvý cyklus. V druhej kvalifikácii sme doplatili na zranenia kľúčových hráčov a osobnosti ako Schick či Jankto už patrili do A-tímu," citoval portál idnes.cz Lavičku, ktorému sa v decembri skončila zmluva a neprišlo k jej predĺženiu.

Bývalý záložník Libor Sionko nastupuje na voľnú pozíciu k reprezentačnému "áčku". Manažérska funkcia bola od septembra neobsadená, keď skončil tréner Karel Jarolím a manažér Jaromír Šeterle. "Libor preukázal, že sa v danej problematike výborne orientuje a u 21-tky odviedol dobrú prácu. Je to rešpektovaná osobnosť s veľkou hráčskou minulosťou," vyjadril sa šéf českého futbalu Martin Malík.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia - Ostatné

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia