spravy.sk spravy.sk

Modrič k Škriniarovi? Chorvát prezradil, kde chce skončiť

Desať rokov trvajúca nadvláda Cristiana Ronalda a Lionela Messiho skončila. Novým kráľom svetového futbalu je chorvátsky špílmacher Realu Madrid Luka Modrič. Stredopoliar doviedol balkánsku krajinu na majstrovstvách sveta v Rusku do finále, Realu Madrid pomohol k skompletizovaniu víťazného hetriku v Lige majstrov. Modrič získal Zlatú loptu pre rok 2018 napriek tomu, že sezóna v Reale Madrid mu zatiaľ nevychádza.

Modrič má v La Lige na konte zatiaľ dve asistencie, na gól čaká. Ani Realu Madrid sa nedarí podľa predstáv. Stihol už vymeniť trénera, v lige je až na piatom mieste za Deportivom Alavés. Kráľovský klub dopláca na absenciu víťaza ostatných dvoch ročníkov Zlatej lopty a už hráča Juventusu Cristiana Ronalda. Práve s prestupom do Talianska bol v lete intenzívne spájaný aj Luka Modrič. Jeho zlý vstup do sezóny má byť podľa španielskych médií spôsobený skutočnosťou, že prezident Realu Florentino Pérez v lete stopol jeho transfer do milánskeho Interu, kde pôsobí aj slovenský reprezentačný obranca Milan Škriniar.

Nad sily Chorvátska bolo v Rusku len Francúzsko.

„Zostávajú mi dva roky a snáď ešte jeden navyše,“ povedal novinárom po prevzatí Zlatej lopty už 33-ročný Modrič: „Klub mi preukázal veľkú náklonnosť a rád by som skončil v Reale Madrid. Moja rodina si to tu užíva a chcem si to v tomto veľkom klube užívať i naďalej.“ Bývalý hráč Tottenhamu a Dinama Záhreb získal v tomto roku i cenu za Hráča roka podľa FIFA. Aj vtedy sa nechal počuť, že by individuálne ocenenia vymenil za titul majstrov sveta s Chorvátskom: „Úspech, ktorý sme dosiahli pre tak malú krajinu ako Chorvátsko, je úžasný. Všetky moje ocenenia by som vymenil za triumf na svetovom šampionáte. To však nie je možné. Je dobrý pocit vyhrať aspoň toto (Zlatú loptu).“ Luka Modrič má platnú zmluvu s Realom Madrid do leta 2020. 

foto: tasr/ap
“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia