spravy.sk spravy.sk

„Západniari“ štvrtýkrát po sebe ovládli Regions’ Cup, Gergely: Niektorí by sa nestratili ani v druhej lige

Nepretržite od sezóny 2015/2016 sú na tróne slovenského turnaja Regions’ Cup futbalisti zo západného Slovenska. Výber Západoslovenského futbalového zväzu (ZSFZ) tento rok v dramatickom finále pokoril výber Bratislavského futbalového zväzu (BFZ) až po penaltovom rozstrele.

„Západniari“ (ZSFZ) na umelej tráve v Petržalke najprv zdolali „východniarov“ (VSFZ) 3:1, vo finále zasa Bratislavčanov (BFZ) v rozstrele 3:0, pričom v riadnom hracom čase gól nepadol. „Nebolo si čo užívať. My sme mali výhodu oproti ostatným mužstvám, že sme pred dvoma mesiacmi boli spolu na turnaji v Rumunsku, na ktorom sme mali až trinásť z osemnástich chalanov. Boli sme zohratí, síce viem, že aj výber Bratislavského futbalového zväzu trénoval spolu,“ poodhalil výhodu svojho mančaftu tréner Peter Gergely v rozhovore pre futbalsfz.sk a k ceste za štvrtým triumfom v sérii poznamenal: „Turnaj mal celkovo dobrú úroveň. Väčšina hráčov sa chcela ukázať a pristupila k výkonom zodpovedne. Myslím si, že sme ho zaslúžene vyhrali. Vo finále sme mali viac šancí ako Bratislavčania, napokon sa to rozhodlo v rozstrele. Futbal je spravodlivý a bol aj teraz.“

Výber ZSFZ sa prezentuje aktívnou hrou a vysokým napádaním. Podľa trénera by sa niektorí z hráčov nestratili ani v celoštátnej druhej lige. „Je to aj podmienkami. Futbalovo je to asi najsilnejší región, aj keď sa to nedá tvrdiť o všetkých oblastiach, niektoré totiž stagnujú. Pri tvorbe mužstva pred turnajom v Rumunsku, ale aj teraz, som vychádzal z toho, že som povolal hráčov z okolia Dubnice, o ktorých mám najlepší prehľad a medzi sebou sa poznajú. Vytvorili dobrú partiu,“ odvetil Peter Gergely na otázku, v čom tkvie tajomstvo úspechu.

Peter Gergely sedí na lavičke Dubnice, okrem toho koučuje i výber ZSFZ (foto: futbalsfz.sk/Štefan Korman)

Na budúci rok sa výber ZSFZ predstaví na majstrovstvách Európy, kde si zmeria sily s najlepšími amatérskymi tímami zo starého kontinentu. „Tieto turnaje sú špecifické v tom, že program je nahustený. Za deväť dní sa odohrajú štyri zápasy. Káder musí byť vyrovnaný, aby sa mohli chalani prestriedať. Tak to bolo aj v Rumunsku, kde sme za šesť dní odohrali tri duely. Posty by mali byť zdvojené, aby hráči mali silu a stihli si aj oddýchnuť. Predsa nie sú trénovaní ako futbalisti na špičkovej úrovni,“ priblížil tréner, ktorý sedí i na lavičke druholigovej Dubnice. Futbal mu tak vypĺňa každý jeden víkend: „Tréningový proces v Dubnici má na starosti tréner Jakuš, ktorý mal pôvodne viesť výber ZSFZ. Ostatné veci konzultujeme spolu. Väčšina hráčov vo výbere ZSFZ je z nášho okolia, a tak niekedy v nedeľu stihnem vidieť polčas v Beluši a druhý v Lednických Rovniach. Vidím tak štyri tímy za jeden deň.“

Majstrovský pohár odovzdávali generálny sekretár Slovenského futbalového zväzu Jozef Kliment, predseda Bratislavského futbalového zväzu Juraj Jánošík a predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši.

zdroj: Zostrih z finálového zápasu slovenského Regions' Cup-u v Petržalke (video: futbalnet.sk)

Výsledkový sumár Regions‘ Cupu 2018/2019:
sobota
SSFZ – BFZ 1:4
ZSFZ – VSFZ 3:1

nedeľa
o 3. miesto: SSFZ – VSFZ 4:0
finále: BFZ – ZSFZ 0:0, 0:3 po penaltovom rozstrele

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: 3. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia