spravy.sk spravy.sk

Šialené scény v Aténach. Fanúšikovia AEK zahádzali sektor Ajaxu zápalnými fľašami

Pred každým domácim zápasom Ajaxu Amsterdam hrá pieseň Three Little Birds od jamajského reggae speváka Boba Marleyho. V pohodovej skladbe sa spieva: „Nerob si starosti, každá maličkosť bude v poriadku.“ V Aténach zahrali priaznivcom holandského klubu tvrdý metal. S pyrotechnickou šou na úvod. Priaznivci Ajaxu o tento druh audiovizuálneho zážitku zaiste nestáli. Napokon, delobuchy a zápalné fľaše im vybuchovali priamo pod nohami.

Šialené udalosti sa odohrávali ešte pred úvodným výkopom stretnutia, v ktorom Ajax triumfoval v Grécku 2:0 a potvrdil postup do jarného osemfinále Ligy majstrov. Do sektora hostí sa podľa britského denníka The Sun zamiešali fanúšikovia Panathinaikosu - nenávideného mestského rivala AEK. Domáci začali hádzať medzi fanúšikovi hostí delobuchy, svetlice či zápalné fľaše (tzv. Molotove koktaily). Niekoľko z nich vybuchlo priamo v sektore hostí či v jeho bezprostrednej blízkosti. Zábery ukázali viacerých priaznivcov s krvavými tržnými ranami.

zdroj: Útok fanúšikov AEK Atény mal byť dohrou roztržky z večera deň pred zápasom. AEK v meste pomohli priaznivci Partizanu Minsk, Ajax si prizval ultras Cracovie Krakov a Panathinaikosu.

Polícia podľa prítomných spočiatku nezasiahla. Potom vbehla do sektoru hostí a začala biť obuškami mix priaznivcov Panathinaikosu a Ajaxu Amsterdam. The Sun informuje, že vyčíňanie si vyžiadalo jedenásť zranených fanúšikov. Situáciu pred sektormi priaznivcov upokojovali i samotní hráči na čele s kapitánom hostí Matthijsom de Ligtom. Fanúšikovia na sociálnych sieťach už volajú po vylúčení AEK z európskych súťaží. UEFA sa zrejme bude prípadom zaoberať v najbližších dňoch.

Fanúšik AEK hádže svetlicu do sektoru hostí.
Poriadkové zložky bijú mix fanúšikov Ajaxu a Panathinaikosu.
Svetlica pristála v sektore hostí.
Fanúšik hostí sa snaží upokojiť zásahovú jednotku.
Výbuch zápalnej fľaše pri sektore hostí.
Matthijs de Ligt sa snaží upokojiť situáciu.
zdroj: VIDEO: Výbuch zápalnej fľaše v sektore hostí.

foto: tasr/ap
“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia