spravy.sk spravy.sk

Anglicko zdolalo vicemajstrov sveta, istil ich Pickford so svojou „múdrou fľašou“

Futbalisti Anglicka v spoločnosti vicemajstrov sveta z Chorvátska a trojnásobných majstrov Európy Španielov dokázali vyhrať štvrtú skupinu A-divízie turnaja UEFA Liga národov. Hoci v prvom dueli na domácej pôde podľahli tímu Luisa Enriqueho (1:2) a na Balkáne vydolovali iba bod (0:0), dvomi víťazstvami v závere sa dostali na čelo tabuľky. Najprv prevalcovali Španielsko, keď na ich pôde už po prvom polčase vyhrávali rozdielom triedy, čo sa domácim nepodarilo zmazať (3:2) a následne v nedeľu zdolali aj zverencov Zlatka Daliča (2:1).

Angličania boli na nedeľňajší duel opäť výborne nachystaní, dôkladnú prípravu nevynechal ani dvadsaťštyriročný Jordan Pickford. Jednotka Evertonu si tradične s Martynom Margetsonom, trénerom brankárov Albionu, zanalyzoval potenciálnych exekútorov pokutových kopov a ich typické zakončenia. Svoje pozorovania si podrobne zapísal na svoju fľašu s vodou, kde mal súhrn niekoľkých chorvátskych mien s rôznymi popismi. Napokon sa partia okolo kapitána Modriča k penalte nedostala.

Rodák z Washingtonu, mestečka na východe Anglicka pri Sunderlande, robí podobnú prípravu pred každým stretnutím. Značne popísanú fľašu si novinári všimli dokonca aj v lete počas prípravného zápasu Evertonu. Talentovaný brankár je týmito ťahákmi známy už zo svetového šampionátu v Rusku, kde sa vyznamenal zneškodnenou penaltou v penaltovom rozstrele proti Kolumbijčanovi Carlosovi Baccovi, vďaka čomu jeho tím postúpil do štvrťfinále.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia - Ostatné

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia