spravy.sk spravy.sk

Kritický Fabuľa po vypadnutí s Trnavou: Urobte si vlastný názor

Dva góly v prvom polčase stačili trnavskému Spartaku na postup do jarných bojov Slovnaft Cup-u. Na ihrisku Podbrezovej sa o ne v piatej a 27. minúte postarali Grendel a Yilmaz. Po zmene strán dostal červenú kartu domáci stredopoliar Michal Breznaník a zdalo sa byť vymaľované. Horehronci do konca hrýzli zo štandardiek, Trnava si ale postup do štvrťfinále nenechala ujsť a v mrazivom počasí zvíťazila 2:0.

V oboch tímoch nastúpilo viacero hráčov širšieho kádra. Domáci tréner Fabuľa neskrýval nespokojnosť s výkonom svojho tímu. Veď obom gólom v sieti Marka Drobnjaka predchádzali hrubé chyby. „Mal by som byť spokojný?“ Tak znela filozofická otázka domáceho lodivoda. „Z dlhodobého hľadiska určite nie som. Trnave sme ponúkli tri mečbaly, tri esá. V prvom polčase dvakrát, po zmene strán raz vylúčením Miša Breznaníka. To je všetko. Trnava to dokázala využiť, tieto luxusné veci, ktoré sme pre nich spravili, boli nadštandardné, a preto sme opäť prehrali,“ hodnotil s evidentným znechutením rodák z Prešova.

Na jeho zverencoch bolo predovšetkým v prvom polčase vidieť nepohodu na kopačkách, „Sme v kríze, o ktorej stále rozprávame. Preto musíme hrať jednoducho. Prvý gól? Špekulácia, Druhý? Opäť špekulácia. Nech si každý urobí na to vlastný názor. Avšak to, čo sa proti Trnave dialo, to čo sme im ponúkli, bola by to ich hlúposť, keby to nevyužili,“ dodal na margo školáckych chýb svojich hráčov Fabuľa.

Viazanko v súboji s Maleckim (Vladimír Chramazda)

Skúsený veterán Miroslav Viazanko sa zamyslel nad nezvládnutým úvodom Podbrezovej. Gól v piatej minúte zápasu naštrbil jemu i spoluhráčom plány na dobrý výsledok. Nie prvýkrát v ostatnom období: „Je to vec, ktorá nás trápi už dlhšiu dobu. Zápas sa potom aj tak odvíja. Začneme byť nervózni, pretože musíme útočiť do plných. Naopak, súper sa ukľudní a je to o to ťažšie. V momentálnej situácii, keď viacero hráčov nemá takú formu, ako by si predstavovalo, je ťažké vymyslieť niečo prekvapivé. Nezostáva nám nič iné, len naďalej tvrdo pracovať a robiť na tom, aby sme smolu zlomili už v najbližšom zápase a začali vyhrávať.“

Podbrezová dohrávala od 51. minúty v oslabení, napriek tomu si vypracovala niekoľko šancí na skorigovanie výsledku. „Ono to tak niekedy býva. Mužstvo sa po červenej karte možno ešte trochu viac vzchopilo. Podstatné však bolo to, že sa nám nepodarilo skórovať. Mali sme nejaké náznaky, ale gól je gro všetkého, o čo sa snažíme a to sa nám nepodarilo. Prehrávali sme o dva góly, mali sme o jedného hráča menej. Nezabalili sme to však, chalani sa snažili robiť všetko pre to, aby sme to otočili. Nepodarilo sa nám však streliť kontaktný gól, ktorý by nás nakopol. Napokon to skončilo tak, ako to skončilo,“ zakončil pozápasový rozhovor s novinármi Viazanko.

zdroj: youtube.com

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovnaft Cup

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia