spravy.sk spravy.sk

Podbrezová vo výsledkovej kríze: Jednotlivci zrážajú našu snahu a každodennú prácu na kolená

Seničania pokračujú v zlepšených výkonoch, domáce víťazstvo nad Zlatými Moravcami potvrdili tentoraz aj na ihrisku Podbrezovej. V priebehu šiestich minút strelili tri góly a v dvanástej minúte už bolo o osude zápasu prakticky rozhodnuté.

Medzi tri senické presné zásahy sa síce vtesnal aj gól domáceho Leška, ale dvojgólové manko bolo pre domácich neprekonateľnou prekážkou. Tobôž, keď hostia v 64. minúte zásluhou Azankpa odbehli súperovi už na rozdiel troch gólov. „Konečne sme vyhrali vonku, k tomu sme pridali štyri góly. Prvý polčas to bolo z našej strany úplne super, panuje spokojnosť,“ rozplýval sa po stretnutí Erik Otrísal, ktorý nahradil v 63. minúte na ihrisku chorvátskeho legionára Tešiju. Mimochodom, rodák zo Splitu strelil napokon víťazný gól stretnutia, keď v 12. minúte zvyšoval na priebežných 3:1 pre Záhorákov.

„Hoci súper najskôr odpovedal
na náš vedúci gól vyrovnaním na 1:1, dokázali sme výborne zareagovať a strelili sme ďalšie presné zásahy. Potom sme mohli hrať oveľa uvoľnenejšie,“ priznal hosťujúci obranca, ktorý si okrem futbalu rád zahrá aj na heligónke. Pre zverencov trénera Frederica Ricarda sú to prvé body z podbrezovskej pôdy po postupe „železiarov“ medzi slovenskú elitu:  „Vôbec sme sa na túto štatistiku nepozerali, prišli sme sem vyhrať a to sa podarilo.“

Koncom septembra akoby výkonnostná krivka Seničanov začala naberať rastúci trend. Hoci v domácom ligovom zápase proti Dunajskej Strede ešte nedokázali bodovať, predviedli kvalitný výkon, na ktorý dokázali nadviazať aj v ďalších stretnutiach. Dôkazom je skutočnosť, že odvtedy prehrali len jediný súťažný zápas a okrem toho si na svoje konto pripísali okrem dvoch remíz aj štyri víťazné duely (z toho dva v Slovnaft Cup-e). „Letný deficit, keď sa náš tím skladal len veľmi pomaly, sa nedá oklamať, ale teraz už cítime, že sme sa postupne zohrali. Je to lepšie a lepšie. Dúfam, že víťazstvo potvrdíme doma s Michalovcami,“ nechce sa uchlácholiť súčasným stavom Erik Otrísal, a preto sa pozerá už na ďalší ligový duel.

zdroj: huste.tv

Hoci strelil Dávid Leško dva góly, najskôr vyrovnával na 1:1 a potom pečatil skóre stretnutia na 2:4, po zápase neskrýval nespokojnosť s dosiahnutým výsledkom. „Sme smutní, snažili sme sa ísť od úvodných minút za víťazstvom, ale súper dal tri rýchle góly a už bolo prakticky vymaľované. Celý zápas sme sa to snažili zvrátiť, ale štvrtý inkasovaný gól už bol definitívny klinec do rakvy,“ skonštatoval 30-ročný futbalista, ktorý musel počas rozhovoru počúvať hurónsky víťazný pokrik, nesúci sa z hosťujúcej šatne.

Hoci dokázali v deviatej minúte "železiari" vyrovnať krásnym presným zásahom z priameho kopu, ihneď po rozohrávke poslal Senicu do vedenia Deretti. Bol to kľúčový moment stretnutia? „Veril som, že sa po vyrovnaní zmení obraz zápasu v náš prospech. Rýchly inkasovaný gól na 1:2 s nami zamával,“ priznal Leško.

Domáci sa v poslednom čase trápia. Na bodový zisk čakajú päť ligových kôl. „Sme vo veľmi zložitej situácii, séria bez zisku bodu je dlhá. V každom jednom tréningu k tomu potrebujeme pristúpiť ešte tvrdšie. O zápase sa rozhodlo v prvých pätnástich minútach. Potom sa nám už veľmi ťažko dobiehalo zameškané. Dole nás zrážajú hrubé individuálne chyby a obrovská nedisciplinovanosť. Jednotlivci, ktorí nechybovali prvýkrát, a asi ani nie posledný, zrážajú našu snahu a každodennú prácu na kolená,“ povzdychol si tréner FK Železiarne Marek Fabuľa.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia