spravy.sk spravy.sk

VIDEO: Prítmie, grafiti, výbuchy. Prejdite sa tunelom štadióna Crvenej Zvezdy

Tunelom spravidla prechádzajú hráči zo šatní na ihrisko. Ten v Belehrade na Štadióne Rajka Mitića, kde domáce zápasy hráva Crvena Zvezda, patrí medzi tie najstrašidelnejšie v Európe.

Je tam šero, svetlo robia len riedko osadené lampy. Prechádza priamo pod fanúšikmi hojne vybavených pyrotechnikou. Nastriekané nápisy pripomínajú skôr miesta v tých najtemnejších getách, než tunel popredného tímu v krajine. Zazerajúci policajti s rukami na obuškoch naháňajú strach. Pred tromi rokmi, v septembri 2015, sa na internete objavilo video z tunelu pred derby zápasom Crvenej Zvezdy proti Partizanu Belehrad. V aktuálnom ročníku si tunelom na Marakane, ako znie ľudové pomenovanie belehradského stánku, prešiel slovenský majster Spartak Trnava, následne aj výprava talianskeho SSC Neapol s Marekom Hamšíkom.

Zaiste si ho pozerali aj v Liverpoole, ktorý sa dnes predstaví na srbskej pôde v skupinovej fáze Ligy majstrov. Aj preto možno v lietadle nesedel Xherdan Shaqiri, pôvodom kosovský Albánec. „Počuli sme špekulácie a hovorili sme o tom, ako ho môžu v Belehrade prijať. Keďže sa chceme koncentrovať stopercentne iba na futbal, Shaq nie je v kádri na tento zápas. On to akceptoval a rozumie tomu. Je to náš hráč, máme ho radi a odohrá za nás ešte veľa zápasov, ale nie ten v utorok,“ vysvetlil nečakaný krok tréner Jürgen Klopp. Pozrite sa aj vy ako sa prechádza hrozivým tunelom na štadióne Crvenej Zvezdy.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia