spravy.sk spravy.sk

Hamšík nechce opustiť Neapol, odkazuje Petráš

Neutíchajúce špekulácie okolo odchodu Mareka Hamšík z SSC Neapol sú už frustrujúce a rozčarovaný je z nich i samotný futbalista. Prezradil to jeden z jeho zástupcov Martin Petráš, ktorý potvrdil, že slovenský reprezentant nemá v úmysle opustiť klub spod Vezuvu.

Prakticky celé leto sa nahlas hovorilo o odchode Hamšíka do Číny, no nový tréner „Partenopei“ Carlo Ancelotti ho presvedčil, aby v klube zotrval. Hrajúca legenda SSC sa riadila srdcom, a tak sa transfer nekonal. Médiá napriek tomu neustále prinášajú správy o zajačích úmysloch 31-ročného rodáka z Banskej Bystrice.

„Stále počúvame to isté, tieto správy sú ale zbytočné a popravde ma už aj vytáčajú. Rovnaké otázky dostáva aj Marek, ktorý je taktiež rozčarovaný,“
vyhlásil pre portál football-italian.net Martin Petráš, podľa ktorého sa otázka prípadného prestupu otvorí len vo výnimočnom prípade: „Marekovi sa darí, hrá dobre. Neustále dokazuje, že je skvelý futbalista a vzorný profesionál. O prestupe sa môžeme baviť vtedy, ak prejaví záujem Barcelona a ponúkne 150 miliónov eur.“

Neapolu sa v aktuálnej sezóne darí, v Serie A mu po deviatich kolách patrí druhá priečka, na konte má 21 bodov, pričom na prvý Juventus ich stráca štyri. Hamšík je stále dôležitou súčasťou tímu, hoci celý zápas doposiaľ odohral iba trikrát, strelecky sa ešte nepresadil.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Taliansko - Serie A

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia