spravy.sk spravy.sk

Smiali sa, že prekopne tribúnu, nakoniec mu tlieskali i fanúšikovia súpera

Nečakaným debaklom sa skončil sobotňajší zápas českej Fortuna ligy medzi Příbramom a Jabloncom. Hostia deklasovali domáci tím vysoko 6:0, dvoma gólmi sa o to pričinil slovenský stredopoliar Jakub Považanec.

Považanec gólovo ohraničil stretnutie, keď v 36. minúte skóre otvoril a v 73. minúte ho uzavrel. A to naozaj parádne. Jeho delovka z priameho kopu bude zaiste ašpirovať na gól roka v Českej republike!

zdroj: streamable.com

„Podobné góly som už strelil, keď som hrával v Banskej Bystrici. Tie taktiež stáli za to. Z priameho kopu sa mi to ale podarilo prvýkrát,“ rozhovoril sa 27-ročný záložník pre klubový web Jablonca. Keď si sedemnásť minút pred koncom duelu sebavedomo staval loptu na priamy kop, spoluhráči mu neverili. Nakoniec im dokonale vytrel zrak.

„Tomáš Hübschman a Michal Trávnik si zo mňa robili žarty a bavili sa na tom, že loptu pošlem na tribúnu. Som rád, že som ich trochu prekvapil. Už keď som to kopol, vedel som, že lopta letí dobre. Našťastie to tam spadlo,“
neskrýval radosť rodák z Banskej Bystrice, ktorému po nádhernom góle tlieskali dokonca i domáci priaznivci: „Ani som to nezaregistroval, ale určite ma to teší.“

Jablonec vyhral štvrtý ligový zápas po sebe a v tabuľke sa tak stále drží v top šestke. Aktuálne mu patrí priebežná piata pozícia, v 12 zápasoch nazbieral 22 bodov. Vo štvrtok mužstvo čaká domáci súboj Európskej ligy proti Astane.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia