spravy.sk spravy.sk

Hancko: Partia v dvadsaťjednotke mi chýba, držíme im palce

Dvadsaťročný obranca Dávid Hancko absolvoval v sobotu vo federálnom derby proti Česku (1:2) desaťminútový debut v drese národného tímu na seniorskej úrovni a chýba tak mládežníckej reprezentácii do 21 rokov v záverečnej časti kvalifikácie o postup na európsky šampionát v Taliansku.

Vzhľadom na prehru v dôležitom zápase Ligy národov nemal rodák z Prievidze na tvári taký úsmev, aký by ste od mladíka v reprezentácii po premiére čakali. „Prevládajú vo mne negatívne emócie. Nepodarilo sa nám zvíťaziť pred domácimi fanúšikmi, a to ma mrzí najviac,“ komentoval po zápase Dávid Hancko. „Odhliadnuc od výsledku som, samozrejme, vďačný za šancu v ostrom zápase významného turnaja, dres si nechám na pamiatku. ‚Hubo‘ avizoval nejaké zdravotné problémy, tréner tak pristúpil k striedaniu. Chcel som najmä podporiť útok, poslať nejaký center. Nejaké šance vznikli, škoda, že nám to tam nepadlo,“ komentoval svoj prínos do duelu.

Dávid Hancko bol tridsiatydruhý zverenec Jána Kozáka, ktorý dostal za ostatného päť a pol roka šancu v seniorskom mužstve. Zároveň aj posledný, nakoľko tréner po neúspešnom stretnutí rezignoval na svoju pozíciu. „Bol to takticky zaviazaný boj, šance sa rodili veľmi ťažko. V druhom polčase už bola medzihra lepšia, chalani to rozhýbali a z toho pramenili šance. Veľký, medzinárodný futbal je však práve o tom, že stačí malé zaváhanie a súper vás potrestá. Na tejto úrovni hrajú len tí najlepší a najkvalitnejší hráči z európskych súťaží,“ ponúkol svoj pohľad na priebeh zápasu, do ktorého naskočil behom 80. minúty.

Hancko spolupracoval na krídle s Vladimírom Weissom. (foto: Jozef Bedej)

Talentovaný obranca cestuje spolu s mladým útočníkom Samuelom Mrázom aj do Švédska s výpravou náhradného kormidelníka a doterajšieho asistenta Štefana Tarkoviča. Jeho kolegovia z dvadsaťjednotky rovnako v utorok absolvujú duel na pôde Severného Írska, v piatok doma zdolali Estónsko (2:0). „Zápas sme pozorne sledovali a chalanov na diaľku podporovali, po zápase sme si spolu písali aj telefonovali. Samozrejme, trochu ma mrzí, že s nimi nemôžem byť, ale úprimne, posunul som sa ďalej a ten čas v áčku mi dal veľmi veľa. Chalani nás so Samom veľmi dobre prijali medzi seba, radia nám a podporujú. Som rád, že som tu a môžem sa učiť od takých veľkých futbalistov,“ poznamenal pre ProFutbal.sk Hancko.

Utorok strávia oba výbery na severe - mladíci v Severnom Írsku, seniori vo Švédsku. Oba zápasy začínajú približne v rovnakom čase, dvadsaťjednotka štartuje o 20.30 hod., áčko o štvrťhodinu neskôr. „Potešilo ma, že zápas proti Estónsku zvládli na nulu, pevne verím, že tak zvládnu aj duel proti Severnému Írsku. Prajem im do zápasu veľa zdaru. Pevne verím, že sa im podarí dosiahnuť dobrý výsledok a dúfam, že sa dostanú do baráže,“ pokračoval mladý bek, ktorý býval stabilnou postavou v zostave trénera Adriána Guľu. „Tréneri sa rozhodli tak, že tento reprezentačný zraz strávim v A-tíme, my hráči to môžeme iba akceptovať. Týždeň v seniorskom tíme mi dal veľmi veľa a vážim si to. Chalani v dvadsaťjednotke majú dostatočnú kvalitu, aby víťazili aj bez nás. Držíme im palce,“ zakončil rozhovor obranca talianskej Fiorentiny.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: A-Mužstvo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia