spravy.sk spravy.sk

Federálne derby môže byť pre Škrtela 100. zápasom. Dražbou pomôže Čišovskému

Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Škrtel môže odohrať svoj stý zápas na tejto úrovni už v sobotu počas federálneho derby proti Českej republike. Na tlačovej konferencii pred stretnutím poodhalil Slovenský futbalový zväz svoje plány k tomuto jubileu.

„Každá ceremónia tohto typu sa vždy uskutočňuje až po odohratom zápase,“ uviedla hovorkyňa SFZ Monika Jurigová s dôvetkom, že v prvom rade sa musí rozhodnúť tréner Ján Kozák či skúseného stopéra pošle na ihrisko a dopraje mu jubilejný štart. „Po našej iniciatíve sme sa dohodli aj s českou stranou, že pripravíme dražbu dresu kapitánov oboch mužstiev. Jej výťažok následne poputuje nášmu bývalému reprezentantovi a naposledy hráčovi českého ligového klubu Mariánovi Čišovskému, ktorý dlhodobo bojuje s náročnou chorobou,“ prezentovala peknú myšlienku zväzu.

Škrtel má na konte v súčasnosti 99. štartov. Očakáva sa, že bude lídrom našej reprezentácie aj v zápase proti Česku. (foto: TASR)

Tridsaťtriročný rodák z Handlovej patrí dlhodobo k stáliciam slovenskej reprezentácie, po jeho boku nastupuje v poslednom období obranca Interu Miláno Milan Škriniar. „Martina som pozorne sledoval už od mládežníckych kategórií, rovnako ako keď som sa stal členom prvého tímu. Spolu s Jánom Ďuricom utvorili skvelú stopérsku dvojicu, od oboch sa dalo veľa zobrať. Maťa vystihuje najmä dravosť, nevypustí ani jeden súboj a do všetkého ide naplno,“ venoval kolegovi zopár komplimentov najbližší spoluhráč.

Federálne derby medzi Slovenskom a Českom v rámci druhého zápasu turnaja UEFA Ligy národov sa uskutoční v sobotu 13. októbra o 15.00 hod. na Štadióne Antona Malatinského v Trnave.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: A-Mužstvo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia