spravy.sk spravy.sk

Pekarík po problémoch s kolenom: Som pripravený!

Dlhoročná opora slovenskej reprezentácie Peter Pekarík je už zdravotne v poriadku. Voľba číslo jeden na post pravého obrancu je tak zrejme jasná. „Peky“ kvôli zápalu v kolene laboroval ostatných desať týždňov, no momentálne má už hlavu nastavenú na zápas proti Českej republike.

Rodák zo Žiliny kvôli zdravotným ťažkostiam vynechal posledné tri medzištátne stretnutia. O to viac sa tešil na návrat do reprezentačného tímu. „Klopem na drevo, týždeň som pracoval naplno s kondičným trénerom, ďalšie dva už s mužstvom, odohral som zápas za juniorku proti dánskej Kodani a aj počas neho som sa cítil výborne. Kondičné resty som dobehol, v tejto chvíli je všetko tak, ako má byť,“ cituje slová Pekaríka oficiálny zväzový portál futbalsfz.sk.

Zatiaľ, čo Pekarík chýbal nielen reprezentácii, ale i Herthe Berlín, v nemeckom klube žiaril jeho krajan Ondrej Duda. „Veľmi mu to prajem. Dve predchádzajúce sezóny nemal aj vplyvom zranení vôbec ľahké, teraz odmakal celú prípravu a cíti sa fyzicky fit. Evidentne, keď je v hernej pohode, je pre mužstvo veľkým prínosom,“ vyjadril sa pochvalne na adresu svojho spoluhráča. A keďy opäť uvidíme v zostave Herthy i Pekaríka? „Tréner Dárdai mi pred odchodom na zraz povedal, že so mnou počíta po reprezentačnej prestávke.“

Situácia sa po rokoch obrátila a v sobotňajšom derby zápase bude papierovým favoritom Slovensko. Pekarík je jedným z trojice hráčov, ktorí si pamätajú na duel s Českom z jari 2009. Papierové prognózy ale nepreceňuje: „Česi majú nového trénera, čo pre nich môže byť takým novým impulzom. Na druhej strane, tréner Šilhavý nemal veľa času, aby vniesol do tímu zmeny. Ako to však naozaj je a bude, ukáže až zápas. Futbalová pravda je na ihrisku. Môže to byť dobrý zápas aj pre divákov, obe mužstvá musia hrať na víťazstvo, pokiaľ si chcú oživiť nádeje na víťazstvo v skupine.“

Očakáva sa, že 82-násobný reprezentant napriek dlhodobejšiemu výpadku nastúpi v sobotu v Trnave v základnej zostave. „To obdobie bez futbalu bolo dlhé, no prežil som si aj dlhšie, keď som mal vykĺbené rameno. Návrat nie je jednoduchý, ale fakt som na sebe poctivo makal, hlava je stopercentne nastavená na zápas. Som pripravený!“ ubezpečil zvedavých novinárov i fanúšikov čoskoro 32-ročný pravý bek.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: A-Mužstvo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia