spravy.sk spravy.sk

Kozák pred derby: Zápas dá divákovi veľa, tréner Šilhavý nás neprekvapí

Slovenský futbalový tréner Ján Kozák čelil novinárskym otázkam deň pred stretnutím slovenskej a českej reprezentácie v rámci 1. skupiny B-divízie Ligy národov. Zápas je naplánovaný na sobotu 13. októbra o 15.00 hod. v Trnave.

V nominácii Slovenska nechýbajú opory, vrátane pravého obrancu Petra Pekaríka, ktorý pre zranenie chýba v klube už od leta a vynechal aj septembrový reprezentačný zraz. „Môžem povedať, že počas zrazu absolvovali všetci hráči plnú tréningovú záťaž a po zdravotnej stránke je všetko v poriadku. Zostavu nosím v hlave už dlhšie, mám v nej jasno,“ naznačil Ján Kozák, ktorý pôjde do súboja jedine s víťaznými ambíciami. „Naša skupina v Lige národov je mimoriadne vyrovnaná a predpokladám, že tak bude vyzerať aj náš vzájomný zápas s Čechmi. Keďže Ukrajina vyhrala oba zápasy, pre vývoj v skupine žiadny iný výsledok ako víťazstvo situáciu nerieši. Podľa toho sa bude zápas aj vyvíjať, obe strany budú chcieť vyhrať a nebude to teda veľmi takticky zviazané stretnutie,“ domnieva sa tréner.

Derby dvoch krajín, ktoré ešte pred štvrťstoročím tvorili jednu, bude špecifické najmä pre trénerov, prípadne starších hráčov. Väčšina z nominovaných futbalistov si už spoločný štát nepamätá, preto derby môžu prežívať inak. „Ja mám na spoločnú krajinu krásne spomienky, či na pôsobenie v Dukle Praha, či na československú reprezentáciu. Bude to špecifický zápas, doteraz sme mali možnosť hrať iba jeden priateľský. Bude to atraktívny súboj, na ktorý sa oplatí tešiť, bude v ňom veľa emócií a divákovi môže dať veľmi veľa. Pre mňa to bude z určitého hľadiska ale zápas ako každý iný, keďže ako tréneri sme pod neustálym tlakom výsledkov. Ani teraz to nebude inak,“ dodal na margo sobotňajšieho stretnutia na Štadióne Antona Malatinského, kde pred mesiacom nebol spokojný s hracou plochou. „Pred mesiacom bolo ihrisko v Trnave v katastrofálnom stave. Teraz urobili ľudia okolo strašne veľa roboty a nič nebráni tomu, aby sme mohli odohrať a vidieť dobrý zápas,“ dodal Kozák.

Šesťdesiatštyriročný tréner niekoľkokrát zdupľoval, že český výber má vysokú kvalitu, hoci odborníci či médiá pasujú Slovensko do role favorita. Proti sokolom bude stáť premiérovo na lavičke súpera nový kormidelník Jaroslav Šilhavý, ktorý výrazne pozmenil aj nomináciu oproti svojmu predchodcovi. Slovenská strana tak bude čeliť novému tímu, na ktorý sa len sotva môže plnohodnotne pripraviť. „Určite to bude ťažšie, avšak tréner má len veľmi málo času na to, aby obraz českej hry výrazne pozmenil a niečo s kádrom extra urobil. Sledovali sme jeho pôsobenia na klubovej úrovni a všímali sme si ich prejav. Každý tréner má niečo svojské, on nie je výnimkou a neverím, že by nás niečím prekvapil. Má svoju predstavu o hre, o mužstve, vrátili sa do národného tímu viacerí futbalisti a bude to zaujímavá konfrontácia,“ uzavrel svojim pohľadom Kozák.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: A-Mužstvo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia