spravy.sk spravy.sk

Španieli presvedčivo vyhrali vo Walese, Enrique: Takmer dokonalý výkon

Futbalisti Španielska rozhodli o triumfe vo Walese už v úvodnej polhodine štvrtkového prípravného zápasu. Dva góly Paca Alcacera a jeden kapitána Sergia Ramosa priniesli na kopačky hostí pokoj a celý duel sa niesol v réžii zverencov Luisa Enriqueho, ktorí zvíťazili presvedčivo 4:1.

Španieli dominovali v držaní lopty a bránku domácich ohrozili viacerými nebezpečnými strelami. V 74. minúte pridal štvrtý gól Marc Bartra, v závere už len skorigoval domáci Sam Vokes. "Hráči plnili pokyny, o ktorých sme sa rozprávali počas uplynulých dní. Koncentrovali sme sa na zápas a náš výkon bol takmer dokonalý. Nebudem vyzdvihovať jednotlivcov, pretože by to nebolo správne," citovala španielskeho kouča agentúra DPA.   

Domáci nastúpili bez svojej najväčšej hviezdy Garetha Balea, ktorý laboruje so svalovým zranením. Walesania nepôsobili v obrane istým dojmom, v útoku sa však dokázali niekoľkokrát dostať za chrbát hostí. "Nedodržiavali sme základné pokyny a to nás dostalo do problémov proti dobrému súperovi. Španieli si rýchlo posúvali loptu, my sme urobili veľmi veľa chýb. Mali sme však niekoľko dobrých ofenzívnych momentov a to sme chceli," uviedol domáci tréner Ryan Giggs.      

Španieli nastúpia v pondelok na zápas 4. skupiny A-divízie Ligy národov proti Anglicku, Wales sa predstaví v Írsku v rámci 4. skupiny B-divízie.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia - Ostatné

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia