spravy.sk spravy.sk

Benzema: Pán prezident, nechajte ma na pokoji

Francúzsky útočník Karim Benzema chýba vo výbere francúzskej reprezentácie od októbra 2015 a jeho návrat sa zdá byť definitívne vylúčený. Svedčia o tom posledné vyjadrenia samotného futbalistu, ktorý reagoval na slová prezidenta Francúzskej futbalovej federácie Noëla Le Graëta.

„Verím, že v reprezentácii skončil. Najmä pre to, že už dlhšie nie je v ideálnej forme. Tri alebo štyri roky sme riešili tento prípad. Malo sa rozhodnúť oveľa skôr, spôsobilo nám to niekoľko problémov,“ citovala šéfa francúzskeho futbalu agentúra AP, Noël Le Graët poskytol interview s týmto vyjadrením pre periodikum Ouest France.

Reakcia tridsaťročného útočníka, ktorý pomohol španielskemu klubu Real Madrid gólom vo finále Ligy majstrov k zisku štvrtého triumfu za ostatných päť rokov, nenechala na seba dlho čakať. Rodák z Lyonu zanechal odkaz na sociálnej sieti Twitter. „Pán Le Graët, prosím vás, zabudnite na mňa a nechajte ma na pokoji. Francúzsko získalo titul majstrov sveta a to je jediná podstatná vec. Všetko ostatné sú zbytočnosti. Ďakujem,“ napísal Karim Benzema.

Posledný zápas v drese Les Bleus odohral v októbri 2015, dovtedy nastúpil na 81 zápasov a vsietil 27 gólov. Osudnou sa mu stala kauza z leta 2014, keď mal útočník disponovať videonahrávkou so sexuálnym obsahom, na ktorej mal figurovať aj Mathieu Valbuena a následne ňou mal svojho bývalého reprezentačného kolegu vydierať. Odvtedy tréner Didier Deschamps vypúšťa Benzemu z nominácií, spravil tak pri domácich majstrovstvách Európy v roku 2016 i tohtoročnom svetovom šampionáte v Rusku, kde Francúzi získali historicky druhý titul.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia - Ostatné

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia