spravy.sk spravy.sk

Odohral skoro 200 zápasov, skóroval však vždy len proti jednému súperovi

Český obranca Jan Bořil odohral cez víkend v najvyššej českej súťaži už svoj 195. zápas a po tretíkrát sa gólovo presadil. Paradoxne, aj svoj tretí zásah zaznamenal do siete FK Příbram. Hráč pražskej Slavie tak prispel k pohodlnému víťazstvu 4:1, slovenský stredopoliar Miroslav Stoch prispel gólom a asistenciou.

Dvadsaťsedemročný ľavý bek sa proti Příbramu presadil najskôr pred štyrmi rokmi ešte v drese Mladej Boleslavi, vlani vo februári už vo farbách Slavie prispel k vysokému víťazstvu (8:1) a aj v nedeľu potvrdil, že je na tohto súpera expert, keď v trinástej minúte otváral skóre 11. kola po rohovom kope. Už pred zápasom bola táto téma živá v pražskej kabíne. „Všetci sa mi smiali, že nedávam góly. Že ich dávam iba Příbramu. Že keď sem dnes prídu, tak že určite dám gól,“ smial sa šťastný strelec Jan Bořil po zápase. „Vyplnilo sa to a som rád, že som po dlhej dobe, asi po roku a pol, vsietil gól.“

Tipérsku tutovku si však nikto nemohol vychutnať, sviatočný strelec totiž nebol ani len v ponuke. „Všetci si na to chceli pred zápasom vsadiť, ale nebol som ani len vypísaný. Asi tiež vedeli, že ten gól dám, tak to asi z toho dôvodu,“ smial sa člen širšieho kádra českej reprezentácie a z pohľadu nominácie náhradník na najbližšie duely proti Slovensku v rozhovore pre klubový web. Pražský celok tak čiastočne napravil svoje minulotýždňové zaváhanie proti Ostrave (1:2) a so štatisticky najlepším útokom i defenzívou naďalej o skóre vedie tabuľku pred Viktoriou Plzeň. Příbram spadol na desiatu priečku šestnásťčlennej ligovej tabuľky, tímy od 11. miesta budú hrať po základnej časti play off o udržanie sa medzi elitou.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia