spravy.sk spravy.sk

Jána Ďuricu po parádnom góle v Česku ospevovali

Víťazný gól Dukly Praha vsietil cez víkend skúsený Ján Ďurica, a to pre stopéra atypicky z priameho kopu. „Neverím, že by to trafil aj na druhýkrát tak parádne. Ale vzal to na seba a trafil to v správny moment,“ uznanlivo pokýval hlavou tréner súpera z Karvinej Roman Nádvorník. Prekvapil aj domáceho kouča Romana Skuhravého, ktorý netušil o jeho streleckých kvalitách. „Páči sa mi, že či v tréningu, či na zápase, vždy urobí presne to, čo má. Keď si staval loptu, tipoval som, že to pošle na stranu na brankára,“ usmieval sa šťastný kouč.

Bežala už 64. minúta, ani jeden tím sa nedokázal gólovo presadiť. Keď rozhodca odpískal štandardnú situáciu osemnásť metrov od brány Karvinej, bývalého slovenského reprezentanta nebolo treba veľa presviedčať. Zobral si loptu a krásne prehodil múr i brankára Berkovca. Vďaka tomuto víťaznému gólu vyhrala Dukla prvýkrát na ihrisku súpera v tejto sezóne a Ďurica zaznamenal prvý gól v novom pražskom drese, ktorý oblieka od začiatku sezóny. „Ten kop bol skôr o technike, nie o sile, pretože to bolo dosť blízko,“ cituje portál iDnes.cz slová Jána Ďuricu„Skúsil som len tak prekopnúť múr a vyšlo to. Keď sa dobre trafíte k tyči, brankár to má veľmi ťažké, pretože stojí na druhej strane.“

Pre Slovákov nebola Ďuricova paráda veľkým prekvapením, aj karvinský útočník Dávid Guba vedel, že Ďurica priame kopy kopať vie. „Nikdy to však neboli takéto technické strely. Väčšinou kopal z diaľky a dával do striel razanciu. Možno to bolo trochu prekvapenie aj pre neho, bol to krásny gól,“ uznal. „Poznám ho ako veľkú osobnosť slovenského futbalu. Zahrať si proti nemu bolo skvelé, ale dal nám gól, takže sa teraz na neho hnevám,“ povedal pre iDnes.cz Guba„Keď som hral v Rusku, tak som tam mal jeden takýto priamy kop, ale väčšinou na to boli určení iní a mňa k tomu nepúšťali. Lenže v Dukle som najstarší a každý sa mi bojí niečo povedať, tak som to skúsil,“ smial sa Ďurica.

zdroj: iSport.cz

Dukla Praha zvíťazila napokon v rámci 11. kola nad Karvinou 2:0, o druhý gól sa postaral v nadstavenom čase striedajúci Slovák Frederik Bílovský. Celý zápas odohral aj Ivan Schranz, za súpera odohral celý zápas Marek Janečka, striedali David Guba a Ján Krivák. Dukla figuruje na poslednej priečke so siedmimi bodmi a štatisticky najhoršou ofenzívou (9 gólov). Ďalšie tri tímy pred ňou majú zhodne o dva body viac, najhoršiu formu so siedmimi prehrami v rade má predposledné Slovácko. Ďuricovci v ďalšom kole privítajú na domácej pôde desaťbodovú Opavu.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia