spravy.sk spravy.sk

Malý futbal: Fantastický úspech mladých Slovákov, čaká ich finále MS

Výbornými výkonmi a výsledkami reprezentujú Slovensko mladí hráči do 21 rokov v malom futbale na svetovom šampionáte v Prahe. V nedeľu večer ich čaká veľkolepé finále.

Mužstvo spod Tatier vstúpilo do turnaja vysokou výhrou so Slovinskom 9:2, nasledovalo rovnako vysoké víťazstvo nad výberom Rakúska 11:1 a pôsobenie v základnej skupine C uzavrelo ziskom troch bodov s Talianskom po výsledku 6:1. „Je pravda, že sme taký hladký priebeh v skupine nečakali, ale som rád, že hráči plnia pokyny a idú za spoločným cieľom,“ skonštatoval po skončení skupinovej fázy tréner Slovenska Ondrej Kačmár

Mladí Slováci boli úspešní aj vo vyraďovacej fáze, po dramatickom štvrťfinále proti Anglicku (6:4) a v nedeľu 7. októbra doobeda sa im podarilo vyradiť v semifinále aj Kolumbiu (3:0). Dvomi gólmi sa zaskvel Jaroslav Repa, pričom svoj druhý zásah zaznamenal strelou cez celé ihrisko. V rovnaký deň o 20.00 večer čaká slovenských reprezentantov finálový duel proti domácemu Česku, ktoré vyradilo nášho skupinového súpera Taliansko (2:1).

Finálový zápas majstrovstiev sveta v malom futbale odvysiela športový televízny kanál Českej televízie ČT Sport, rovnako ako aj na videoportáli YouTube.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Malý futbal

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia