spravy.sk spravy.sk

Hyballa o Pačindovi: Ak si niekto myslí, že je viac ako klub, mýli sa

Tréner účastníka Fortuna ligy z Dunajskej Stredy Peter Hyballa sa po domácom zápase proti Zlatým Moravciam vyjadril aj na tému suspendácie lídra ofenzívy Erika Pačindu. Aj bez jeho prítomnosti dokázali domáci zvíťaziť a pripísať si body do tabuľky.

Štyridsaťdvaročného trénera sme už s touto témou konfrontovali aj počas pohárového zápasu vo Vranove nad Topľou, odmietol však reagovať. „Tým, že som celý týždeň nič nepovedal, teraz asi nastal ten čas,“ začal svoje rozprávanie nemecký odborník.

„Máme tu generáciu 2018. Tréner obvykle pracuje s tímom okolo 22 až 25 hráčov a jeho prvoradým cieľom je z nich spraviť tím, aby následne mohol dosahovať aj požadované výsledky. V každom tíme nájdete príkladné typy disciplinovaných futbalistov, ako je trebárs Maté Vida, ale tiež aj ťažšie typy hráčov, ktorí vás trochu otestujú. Pre túto generáciu platí, že má zásadný problém sedieť na lavičke. Preto s nimi musíme tvrdo pracovať aj mimo tréningov, či individuálnymi rozhovormi, alebo mentálnou prípravou. V momente, ak si niekto myslí, že je niečo viac ako ostatní, tak je to problém. Mýli sa a ja ako tréner musím zakročiť a stopnúť takéto zmýšľanie. Tréner tu nie je iba na to, aby povedal taktiku a učil svojich zverencov strieľať či brániť. Musí ich učiť aj hodnoty. Nikto nie je viac ako tento úžasný, slovensko-maďarský klub,“ zdôraznil Hyballa a na záver dodal: „Budúci týždeň prebehne stretnutie aj s pánom majiteľom a športovým riaditeľom. Potom uvidíme aké padne rozhodnutie.“

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia