spravy.sk spravy.sk

Smoliar nezaháľa ani v Turecku, Karius predviedol ďalší obrovský kiks

Starý - dobrý Karius, povedali si škodoradostní fanúšikovia, ktorí sledovali štvrtkový zápas Besiktasu Istanbul v Európskej lige.

Nemecký brankár Loris Karius sa preslávil v minulej edícii Ligy majstrov, kde vychytal anglickému Liverpoolu postup až do finále, aby v ňom svojimi chybami rozhodol o triumfe Realu Madrid. Odvtedy bol na pretrase fanúšikov, ktorí si z neho robili žarty, pozorne sledovali každý jeho zákrok na tréningu či v príprave a bavili sa aj nad tou najmenšou chybičkou. Vedenie klubu sa mu preto rozhodlo dopriať nový štart a zmenu prostredia, preto kývlo na ponuku na hosťovanie z tureckého klubu Besiktas Istanbul.

V miestnej Süper Lig sa dvadsaťpäťročnému gólmanovi nevedie zle, klub figuruje s jedinou prehrou na priebežnej bronzovej priečke a má štatisticky štvrtú najlepšiu defenzívu, dokonca lepšiu než vedúci mestský rival Galatasaray. Akonáhle však Besiktas vstúpil na európsku scénu, začali sa diať veci. Vo štvrtok nastúpil na ihrisku švédskeho tímu Malmö a víťazný prvý gól prišiel práve po brankárovom zlyhaní. Nórsky obranca Andreas Vindheim predviedol v 53. minúte nepodarený center, ktorý sa zatočil na istanbulskú bránu. Karius však v snahe vytesniť center za postrannú čiaru akosi netrafil loptu...

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia