spravy.sk spravy.sk

Derby Lučenca s Fiľakovom zaplnilo štadión, rozhodol kanonier Višić

Takmer 1200 divákov v sobotu sledovalo derby v III. lige Stred medzi Lučencom a Fiľakovom. Dramatický duel priniesol dve penalty, jednu červenú kartu. O víťazovi rozhodol jediný gól.

Fiľakovo, ktoré napriek tomu, že hralo na pôde súpera, malo v hľadisku prevahu, mohlo ísť do vedenia už v 9. minúte. Lazar Kniežević ale nepremenil nariadenú jedenástku. To, čo nevyšlo 26-ročnému Srbovi v službách Fiľakova, dokonale vyšlo na opačnej strane jeho 20-ročnému krajanovi Stefanovi Višićovi, ktorý v 30. minúte z penalty otvoril skóre. A ako sa neskôr ukázalo, bol to i víťazný gól derby zápasu.

Lučenec za cenné víťazstvo môže Višićovi ďakovať dvojnásobne. S 8 gólmi najlepší strelec súťaže nielenže premenil pokutový kop, no veľkú rolu zohral aj pri penalte súpera. „Nášmu brankárovi som odporučil, aby sa hodil naľavo. Lazar Kniežević je totiž môj kamarát a viem, že to väčšinou kope na túto stranu. Vyšlo to,“ neskrýval radosť Višić, ktorý svoj pokus poslal takisto doľava: „Ja to väčšinou kopem doprava, tak som teraz trochu prekapil brankára. Teším sa, zápas sme odbojovali, zaslúžili sme si vyhrať. Drvivá väčšina ľudí na tribúne fandila Fiľakovu, no my sme ukázali svoju kvalitu.“

Do konca jesennej časti zostávajú už len štyri kolá. Lučenčania veria, že v nich nazbierajú aspoň 9 bodov a polepšia si v tabuľke. Aktuálne im s 19 bodmi patrí priebežná piata priečka, na prvý Ružomberok B ale strácajú len štyri body. Fiľakovo je tretie, pričom má rovnako 23 bodov ako prví Liptáci a druhá Rimavská Sobota. Štvrtý je zatiaľ s 20 bodmi Liptovský Hrádok.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: 3. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia