spravy.sk spravy.sk

Pogba spochybnil taktiku Mourinha: Nie som tréner, ale...

Keď Manchester United naposledy čelil Wolverhamptonu, zvíťazil 4:1 a 5:0. Na lavičke „červených diablov“ vtedy sedel Sir Alex Ferguson, ktorý sa v sobotu vrátil na Old Trafford prvýkrát od urgentnej operácie mozgu. Mala to byť udalosť popoludnia, no zatienila ju prekvapujúca remíza nováčika na pôde jedného z majstrovských ašpirantov. Stolička pod súčasným trénerom United Josém Mourinhom sa tak po sérii stabilizačných výsledkov znovu rozkývala, Portugalčanovi po stretnutí nepomohol svojím komentárom ani jeden z jeho lídrov Paul Pogba.

Sme tu, aby sme útočili

Chelsea počas prvého pôsobenia Mourinha pripomínala armádu. Special One bol generál, Terry, Lampard, Drogba či Carvalho jeho dôstojníci. Proti trénerovi nikdy verejne nevystúpili, slovo Mourinha bolo sväté. Modré vojsko získalo dva tituly, tretí dosiahlo po návrate Portugalčana zo zastávok v Interi Miláno a Reale Madrid. V španielskom veľkoklube stratil kabínu, stalo sa mu to aj po návrate do Chelsea a teraz čelí podobnej hrozbe aj na Old Trafford.

zdroj: Zostrih zápasu Manchester United - Wolverhampton Wanderers 1:1. (ok.ru)

O sporoch Josého Mourinha s elitným stredopoliarom Paulom Pogbom sa špekuluje už dlho. Tréner mu zveruje iné úlohy než má vo francúzskej reprezentácii, United hrajú iným štýlom než úradujúci majstri sveta. Pogbovi zväzujúce pokyny nesedia, nepodáva svoje najlepšie výkony a frustráciu neskrýva. Najnovšie po remíze 1:1 napadol taktiku svojho trénera. „Mali sme hrať a pristúpiť k zápasu omnoho lepšie. Keď sme doma, mali by sme útočiť, útočiť a útočiť. Útočiť a pressovať. To je Old Trafford. Sme tu, aby sme útočili. Tímy sa boja, keď vidia Manchester United útočiť. Bola to dnes naša chyba. Štyri body z troch domácich zápasov nie sú dosť,“ neskrýval sklamanie Pogba, ktorý pripravil gól spoluhráčovi Fredovi, no práve po Francúzovej zbytočnej strate United inkasovali vyrovnávajúci zásah.

20% nestačí

Domáci držali loptu 64% hry, no do viac gólových príležitostí sa dostávali Wolves. United chýbal zrýchlený a presnejší prechod do ofenzívy a kreativita. Novinári sa po stretnutí pýtali Pogbu, prečo favorit nespôsobil nováčikovi viac problémov. „Nie som tréner, nemôžem na to odpovedať, no určite sme mali mať lepšiu ponukovú činnosť. Mali sme sa hýbať viac a lepšie. Som hráč, nie tréner, nemôžem vám k tomu povedať viac,“ hovoril Pogba a obracal pozornosť na spôsob hry trénera Mourinha. „Neprehrali sme, no mali sme vyhrať. Sme doma, mali by sme tu zbierať všetky body,“ dodal úradujúci majster sveta.

Mourinho: „Keď hráte v slabej lige proti ešte slabším súperom na 20%, tam to môže stačiť na víťazstvo...“ (tasr/ap)

José Mourinho na pozápasových rozhovoroch s novinármi taktiež nerozdával úsmevy: „Zlý výkon, zlý výsledok, no férový výsledok. Zaslúžili si bod, my sme si zaslúžili trest. Očakával som od svojich ofenzívnych hráčov viac kreativity, pohybu, dynamiky. Súper hral tak, ako si to želám u svojich hráčov - akoby bol každý zápas finále majstrovstiev sveta. To učia v akadémii, nemusíte mať skúsenosti na najvyššej úrovni. Keď hráte v slabej lige proti ešte slabším súperom na 20%, tam to môže stačiť na víťazstvo...“

Manchester United je po ďalšej zbytočnej strate v šiestom kole Premier League siedmy, na vedúci Liverpool stráca už osem bodov. Mourinho nehrá atraktívny futbal, pretaktizovaný systém na rozdiel od minulosti nedokáže ospravedlniť výsledkami. V súvislosti s jeho možným nahradením sa neustále spája Zinedine Zidane, ktorý Real Madrid priviedol k triumfom v ostatných troch ročníkoch Ligy majstrov. Momentálne nezamestnaný tréner už naznačil záujem prísť na Old Trafford. Stane sa tak už v priebehu aktuálnej sezóny?

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Anglicko - Premier League

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia