spravy.sk spravy.sk

VIDEO: Bývalý strelec Premier League debutoval v ringu

V sezóne 2011/12 zaznamenal v drese Norwichu pätnásť gólov. Viac ich nastrieľala sedmička hráčov na čele s tridsaťgólovým Van Persiem, kým hviezdy Luis Suárez, Drogba, Džeko, Balotelli, Bale, Tévez či Fernado Torres ich mali menej než podsaditý anglický útočník Grant Holt. Vtedy 31-ročný kanonier sa stal miláčikom Norwichu, tím vo svojich najlepších rokoch prestrieľal do druhej i najvyššej súťaže. Viacerí ho dokonca tlačili do reprezentácie, no po odchode do Wiganu v roku 2013 už nenadviazal na obdobia v drese „kanárikov“. Bývalý strelec Nottinghamu Forest, Aston Villy či Wolverhamptonu ukončil toto leto kariéru v piatoligovom Barrowe, no ani dnes nemá núdzu o prácu.

Okamžite po konci aktívnej futbalovej kariéry začal pracovať v akadémii Norwichu City. Dnes 37-ročný Holt pokračuje aj v aktívnej športovo-hereckej kariére. Vstúpil do ringu, kde sa bude venovať wrestlingu. Má ambíciu bojovať v USA v najprestížnejšej organizácii WWE. Prvý krok k cieľu bol debut na menšom podujatí Royal Rumble. Obľúbený formát postupne priviedol do ringu 40 wrestlerov, podujatie vyhral ten, kto zotrval v ringu posledný. Bol to práve debutant Holt, ktorý namiesto typického extravagantného oblečenia zvolil netradične úbor administratívneho pracovníka.

Grant Holt ešte potrebuje zapracovať na obratnosti a hereckom umení. Jeho víťazný comeback z povrazov pôsobil trochu komicky, iný wrestler (súper) ho vytlačil za zadok späť do ringu, no zvládol naplniť naplánovaný scenár s víťaznou premiérou. Uvidíme, či wrestlingová kariéra kedysi obávaného strelca dospeje až do WWE. S organizáciou už majú skúsenosti bývalý anglický brankár nižších súťaží Stuart Tomlinson či niekdajší gólman Kaiserslauternu, Werderu Brémy, Hoffenheimu i nemeckej reprezentácie Tim Wiese (člen bronzového tímu z MS 2010 a semifinalista ME 2012).

Tim Wiese. (instagram)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Anglicko - Premier League

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia