spravy.sk spravy.sk

V Trenčíne svitá na lepšie časy. Takto bude vyzerať nový štadión!

Konečne, hovoria si priaznivci AS Trenčín. Po dlhšej dobe mlčania sa generálny manažér Róbert Rybníček stretol s fanúšikmi zoči-voči. Hlavnou témou diskusie v zaplnených priestoroch Artkina Metro bolo predstavenie klubovej vízie, no najviac otázok počas takmer trojhodinového stretnutia smerovalo k novému štadiónu.

Róbert Rybníček uistil fanúšikov, že nový štadión v Trenčíne stáť bude. Hlavná tribúna dokonca už možno presne o rok. Potešujúcou správou je tiež zmena projektu, vďaka čomu bude nový stánok drahší, no na vyššej úrovni. „Nikdy sme sa nevyhýbali a ani sa nechceme vyhýbať otvorenej komunikácii. V prípade štadióna sme dlhšie mlčali. V minulosti sme sa prezentovali viacerými vyhláseniami týkajúcimi sa výstavby, ktoré napokon neplatili. Nechceli sme touto cestou pokračovať. Riešili sme procesné veci a teraz prišiel čas, aby opäť sme otvorili túto tému,“ cituje úvodné slová Róberta Rybníčka web astrencin.sk.

zdroj: youtube.com/AS Trenčín

Snahou predstaviteľov klubu je dokončiť novú hlavnú tribúnu v septembri budúceho roka. V rámci procesu prípravy výstavby novej arény sa Trenčania rozhodli pre odvážnejšiu verziu projektu, než bol pôvodne navrhnutý. „V konečnej fáze bude drahší, ako sme pôvodne plánovali. Našim cieľom je, aby bol funkčný približne tridsať až päťdesiat rokov. Aj toto bol ďalší argument pri zmenách v projekte. Pred necelými štyrmi rokmi sme mali pripravenú štúdiu v celkovej hodnote arény asi dvanásť miliónov eur. Dnes by to bolo v prípade dokončenia približne dvadsať miliónov,“ prezradil Rybníček

Trenčania by sa domov pod Čákov hrad mohli vrať v septembri 2019 (astrencin.sk)

Zároveň ale priznal, že klub nemá vykryté financovanie na celý štadión, preto ho bude budovať po častiach: „Náklady na výstavbu hlavnej tribúny, kde bude kompletné zázemie pre tímy, delegované osoby, médiá a VIP priestory, sú zabezpečené. Veríme, že posun vo výstavbe a naša ambícia postaviť reprezentatívny štadión bude motivovať ľudí z regiónu, ktorí by nám mohli pomôcť dofinancovať celú výstavbu. V priebehu roka chceme spustiť novú tribúnu. Spoločne s využitím starej tribúny vytvoríme potrebné zázemie, aby sme sa mohli vrátiť do Trenčína. Počas tohto obdobia sa nám vykryštalizujú ďalšie možnosti financovania z klubových alebo iných zdrojov. Ďalším krokom by bolo dostavať tribúny za bránami. Kapacita sa upravuje na 9500 až 10 000 divákov. Viac v rámci tohto regiónu nemá význam. Podoba vnútorných priestorov a celá logistika štadióna vychádza zo skúseností pri budovaní arény v Dunajskej Strede.“ 

Trenčania by sa domov pod Čákov hrad mohli vrať v septembri 2019 (astrencin.sk)

Nový trenčiansky štadión by mal mať štyri hviezdičky v rámci hodnotenia štadiónov UEFA. „To, samozrejme, niektoré veci predražuje. Ak by sme sa rozhodli ísť cestou skladacích tribún, štadión už mohol stáť. Nepriniesol by nám však možnosť hrať skupinovú fázu európskych pohárov doma. Aj preto sme sa rozhodli ísť dlhšou cestou, ktorá však kopíruje aj naše športové ambície. Práve preto potrebujeme štadión vyššej kategórie,“ dodal Róbert Rybníček.

AS Trenčína tak nateraz zostáva „doma“ v Myjave. Všetci veríme, že o dvanásť mesiacov sa naozaj vráti domov pod Čákov hrad.

zdroj: youtube.com/AS Trenčín

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia