spravy.sk spravy.sk

K postupu Podbrezovej cez Kechnec dopomohli mladíci, Fabuľa chce ísť až do finále

Viac než hodinu boli futbalisti štvrtoligového Kechneca v zápase 3. kola Slovnaft Cup-u vyrovnaným súperom prvoligovej Podbrezovej. V záverečnej časti zápasu však domácim odchádzali sily, zatiaľ čo hostia sa nadýchli k náporu. Výsledkom boli dva strelené góly a postup „železiarov“ do ďalšej fázy.

Dorastenci ukázali potenciál

Tréner Marek Fabuľa urobil oproti ligovým zápasom niekoľko zmien v zostave, no v základe nastúpili aj tradičné opory Breznaník, Viazanko, Leško či Bernadina. Nechýbali ani mladé nádeje podbrezovského futbalu, len 21-ročný stopér Marek Kristián Bartoš, či dorastenci Peter Voško (18) a striedajúci Roland Galčík (17). Bol to práve druhý menovaný, kto po svojom príchode na trávnik v 55. minúte rozhýbal ofenzívu a pomohol tímu k postupu. „Naši mladíci nesklamali, ukázali maximum zo svojho momentálneho potenciálu. Je tam veľká perspektíva. Som rád, že využili svoju šancu, v blízkej budúcnosti s nimi môžeme počítať,“ vyjadril sa pochvalne na adresu talentovaných futbalistov Marek Fabuľa.

Inak ale kormidelník „železiarov“ s výkonom svojho tímu spokojný byť nemohol. Favorit mohol dokonca prehrávať, ak by domáci útočník Pavol Jurčo v prvom polčase premenil svoj samostatný únik na bránu Marka Drobnjaka. „Každý jeden takýto zápas je o prvom góle. Keď sa vám ho podarí streliť, súper sa musí viac vytiahnuť z tej zahustenej obrany. Nám sa však dlho nedarilo skórovať, boli sme pomalí v niektorých herných činnostiach. Domáci veľmi dobre zatvárali priestor, hrali oduševnene, mali tam viacero skúsených hráčov s ligovými skúsenosťami, ktorí to dobre dirigovali. Pri Jurčovej šanci nám nebolo všetko jedno, no dôležité je, že sme to nakoniec zvládli,“ vydýchol si 43-ročný rodák z Prešova.

zdroj: Facebook/Kechnec

Učia sa zvládať úlohu favorita

Podbrezová po hodine hry zatlačila súpera, v 65. minúte delovka Galčíka spoza šestnástky pristála na brvne Talianovej brány. Domáci upratali loptu na rohový kop, ten zahrával Breznaník, ktorý presným centrom našiel hlavu stopéra Mareka Kristián Bartoša. Pre letnú posilu z FK Pohronie to bol vôbec prvý gól na seniorskej úrovni. Aj v druhom mal prsty Breznaník, keď v 72. minúte vypálil z hranice šestnástky, Talian jeho pokus len vyrazil pred seba a nikým nekrytý Jakub Wiezik pohodlne spečatil víťazstvo 2:0.

Tréner Podbrezovej Marek Fabuľa by s tímom rád dokráčal až do finále Slovnaft Cup-u (foto: Jozef Bedej)

„Mementom pre nás je, že sa stále len učíme byť nejakým favoritom, resp. zvládať úlohu favorita. Akonáhle sa dostaneme do takejto pozície, veľmi ťažko s touto informáciou narábame. Musíme to zmeniť, musíme chlapov presvedčiť, že futbal hrať vedia, a že v takýchto zápasoch musia byť dominantní. Aj toto bola pre nás veľká skúsenosť,“ priznal Fabuľa. Vysneného súpera v 4. kole Slovnaft Cup-u nemá, no ciele klubu sú vysoké: „Nikdy sme si nevyberali súpera, nemáme žiadny sen. Ako žreb určí, tak bude. Pravidelne chodíme v pohári na východ, pre nás to nie je problém. Máme to tu radi, viacerí v tíme sú rodáci z východu Slovenska. V pohári chceme ísť čo najďalej, ak sa nám podarí postúpiť až do finále, budeme veľmi radi. Ideme ale od kola ku kolu, uvidíme, kam nás to až zaveje.“

Bojovnosť a srdce


Zmiešané pocity mal po vypadnutí tréner Kechneca Peter Šinglár. Niekdajší reprezentant a ligový hráč má v tíme viacero skúsených futbalistov. V bráne nastúpil Jozef Talian, na stopérskom poste Zoltán Žebík, na hrote útoku Pavol Jurčo, z lavičky v druhom polčase naskočil do hry Viliam Macko. Aj vďaka nim tím z juhovýchodného Slovenska dlho držal s favoritom krok.

Peter Šinglár na archívnej snímke zo zimnej prípravy. Kechnec pod jeho vedením za rok a pol zlepšil svoj prejav a v 3. kole Slovnaft Cup-u výrazne potrápil i prvoligistu z Podbrezovej (foto: jäzva)

„Hodinu sme hrali vyrovnanú partiu, škoda. Je to o jednej, maximálne dvoch šanciach. My sme tie svoje nevyužili. Postupom času už sily ubúdali, ukázala sa kvalita prvoligistu. Musím Podbrezovej zagratulovať, no na druhej strane chcem pogratulovať i našim chlapcom. Ukázali bojovnosť a srdce, tak to má vyzerať,“ pochválil svojich zverencov Šinglár, ktorý tímu nevyčíta výpadok v rozmedzí 65. a 75. minúty: „Sily ubúdali, my ten káder nemáme taký široký. Keď už tak človek nevládze, isté veci si chce zľahčiť a skúsený súper to dokáže využiť. Preto Podbrezová hrá prvú ligu a my zatiaľ len štvrtú.“

Kechnec na svojej ceste Slovnaft Cup-om vyradil Ťahanovce (3:0) a Geču (3:2). Zápas so „železiarmi“ bol čerešničkou na torte. „Dali sme do toho všetko, bojovali sme o postup. Ukázalo sa, že musíme ešte viac pracovať, viac trénovať. Tento zápas bol pre nás taktiež ponaučením. Urobili sme chyby, ktoré kvalitný súper potrestal. O tom je futbal. S účinkovaním v pohári ale môžeme byť spokojní,“ uzavrel bývalý obranca Tatrana Prešov, VSS Košice, Slovana Liberec či Wisly Krakov.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovnaft Cup

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia