spravy.sk spravy.sk

Mladí Trenčania budú zbierať skúsenosti v druhej lige, do Interu aj Francúz Marie

Dvanásty tím priebežného poradia II. ligy Inter Bratislava v ostatných dňoch vystužil svoj káder. Do tímu trénera Miroslava Janteka pribudlo viacero mladých hráčov.

Žlto-čierni úzko spolupracujú s trenčianskym AS, a tak nie je náhoda, že práve z tohto prvoligového klubu mieria do Interu talentovaní mladíci. Ich úlohou je nabrať prax s mužským futbalom, no svojimi kvalitami tiež pomôcť bratislavskému klubu v druhej lige.

V ostatných dňoch káder Interu rozšírila trojica mladíkov Tomáš Svečula, Jovan Pavlovič a Alexander Morgos. Pridali sa tak k štvorici Issa Adekunle, Tomáš Šalata, Martin Vlček a Patrik Kochan, ktorá má trenčiansku minulosť.

„Všetci traja môžu hrať aj v našej devätnástke. Spolupráca s Interom Bratislava má však priniesť talentovaným futbalistom skúsenosti s mužským futbalom. Práve preto sme všetkých troch posunuli na hosťovanie do druhej ligy. Sme radi, že Inter pracuje s podobnou hernou filozofiou, čo môže iba podporiť rozvoj našich hráčov,“
nechal sa počuť generálny manažér AS Trenčín Róbert Rybníček

„Na Slovensku začínam svoju druhú sezónu a zatiaľ mám len dobré skúsenosti. Páči sa mi krajina aj všeobecný prístup ľudí. Vážim si, že Inter prejavil záujem o moje služby a teším sa na novú výzvu v tomto klube. Verím, že tu dokážem svoje kvality, nadobudnem hernú prax a pomôžem mužstvu k lepším výsledkom,“
cituje klubový web Interu slová srbského obrancu Pavloviča.

Ďalším novicom v kádri je i francúzsky krídelník Damien Clément Marie. Dvadsaťštyriročný ofenzívny futbalista posilnil Inter z FC Saint-Lô Manche. S klubom podpísal ročný kontrakt.

Interu patrí po siedmich kolách novej sezóny II. ligy priebežná dvanásta priečka, na konte má 7 bodov za dve víťazstvá, jednu remízu a štyri prehry, so skóre 9:16. Najbližšie sa v sobotu 8. septembra predstaví v Stropkove, kde hráva svoje domáce zápasy Tatran Prešov.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia