spravy.sk spravy.sk

Trenčín pred zápasom na Cypre s viacerými otáznikmi, Moniz: Myslíme len pozitívne

Tréner trenčianskych futbalistov Ricardo Moniz rieši necelých 24 hodín pred odvetou play off Európskej ligy na pôde AEK Larnaka (štvrtok 30. augusta, 17.30 SELČ) dve kľúčové otázky v základnej zostave. Strata stopéra Jamesa Lawrencea je po jeho stredajšom prestupe do Anderlechtu Brusel trvalá, okrem neho však pre tri žlté karty nebude k dispozícii ani stredopoliar Abdul Zubairu.

Trenčania hrali bez Lawrencea už v domácom úvodnom súboji s cyperským mužstvom (1:1), ako aj v nedeľu v 6. kole Fortuna ligy na ihrisku ŠK Slovan Bratislava (3:3). "Je to tak, ako to je, musíme to rešpektovať. Na predzápasovom tréningu to snáď vyriešime. Hoci James bol nesmierne dôležitý, myslíme len pozitívne a na možnosti, ktoré máme. Máme veľmi silný káder, videli sme to v stretnutí so Slovanom. Prehrávali sme 0:3 a zázračne sme vyrovnali na 3:3. Sme prispôsobiví a popasujeme sa s tým," povedal holandský kouč.

Peter Kleščík (TASR)

Minulý týždeň proti Larnake nastúpili v strede obrany Martin Šulek a Lukáš Skovajsa, cez víkend dostali príležitosť Srb Erhan Mašovič a Jakub Paur, ktorý si vyskúšal netradičný post. V závere zasiahol po dlhom zranení do diania Peter Kleščík a rozšíril trenčianske alternatívy: "Teším sa po zranení, ktoré bolo možno dlhšie, než som očakával. Som opäť s mužstvom, čaká na nás posledný a najťažší krok. Prevláda však radosť, po zranení si budem vážiť každý jeden zápas a každú minútu. Uvidím, ako sa rozhodne tréner, no štart v lige je pozitívny krôčik."

Moniz odhaduje po úvodnej remíze 1:1 šance oboch tímov na postup ako vyrovnané. V silách Trenčína je streliť potrebný gól, ale tréner AS nezabúda na kvality, akými sa cyperský protivník prezentoval v Žiline: "Stretnú sa dva dobré tímy s dobrými filozofiami. Oba potrebujú skupinovú fázu. Súper má viac skúseností než my, videli sme to v prvom zápase. Nepotrebuje mnoho šancí, hrá veľmi priamo. Bude to však zložité aj pre Larnaku. Môžeme sa od nich veľa naučiť, ale sme mladí, hladní a sebavedomí. Vyradili sme Feyenoord, tak kedy máme postúpiť, keď nie teraz?"

Ricardo Moniz (TASR)

Dejiská duelov v európskych súťažiach majú svoje špecifiká. V Holandsku to boli fanúšikovia Feyenoordu, na Cypre sa skloňovali predovšetkým vysoké teploty: "Osobne mám takéto počasie rád. Netreba to príliš komplikovať, futbal musí byť radosť. Keď sme to zvládli v Rotterdame, môžeme to zvládnuť kdekoľvek. Je to finále, príležitosť, ktorú máte možno raz v živote. Buď zvíťazíte, alebo prehráte. Je to čierne alebo biele. Je to obrovsky dôležité pre nás všetkých, pre ľudí, ktorí to umožnili v uplynulých rokoch, aj pre Slovensko."

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia