spravy.sk spravy.sk

Trenčín bez Lawrencea, no so šancou na historický postup

Futbalisti AS Trenčín potrebujú na historickú účasť v skupinovej fáze Európskej ligy zvládnuť ešte jeden zápas. Vo štvrtok o 17.30 SELČ nastúpia na pôde AEK Larnaka na odvetu play off a po remíze 1:1 v domácom úvodnom stretnutí musia v riadnom hracom čase skórovať minimálne raz.

V prvom zápase sa potvrdilo, že ani po vyradení slávnejšieho Feyenoordu Rotterdam nie je postup cez cyperského súpera zaručený. Zverenci Ricarda Moniza sa v Žiline vyrovnávali s absenciou anglického stopéra Jamesa Lawrencea. Nehral pre zranenie, ale nepomôže im ani v odvete, keďže v stredu prestúpil do Anderlechtu Brusel. Stopérsku dvojicu tvorili Slováci Martin Šulek a Lukáš Skovajsa.

Trenčania skórovali zatiaľ v každom súťažnom súboji v tejto sezóne a v uplynulých dvoch kolách Fortuna ligy dokonca trikrát. S FC DAC 1904 Dunajská Streda aj ŠK Slovan Bratislava remizovali 3:3. Predovšetkým výsledok s lídrom domácej tabuľky, ktorý dosiahli napriek trojgólovému manku, im dodal sebavedomie, že môžu uspieť tiež v odvete na cyperskej pôde. "Víkendový rezultát je pre nás nesmierne dôležitý pred odvetou Európskej ligy na Cypre, musíme totiž skórovať aj v tomto zápase," zdôraznil tréner Moniz.

Tréner AS Trenčín Ricardo Moniz (foto: Róbert Fritz)

Joey Sleegers strelil jediný gól AS do siete Larnaky v úvodnom meraní síl: "Gól na 1:0 bol pre nás podstatný, no nebolo dobré, že sme vzápätí inkasovali. Je v našich silách zvíťaziť v Larnake."

Larnaka už na rozdiel od Trenčína má skúsenosť z hlavnej časti druhej najprestížnejšej európskej klubovej súťaže, skupinu EL si zahrala v ročníku 2011/2012. Obsadila štvrté miesto a nepostúpila do jarných vyraďovacích bojov. V predchádzajúcich dvoch sezónach neprešla v play off cez české prekážky, nad jej sily boli najprv Slovan Liberec a potom Viktoria Plzeň. "Kto neveril, že Larnaka je výborné mužstvo, to už snáď pochopil. Stále však dôverujem nášmu tímu, že aj v Larnake strelíme gól a pokúsime sa postúpiť," dodal brankár Igor Šemrinec.

Brankár AS Trenčín Igor Šemrinec (foto: TASR)

Duel povedú rozhodcovia z Ruska na čele s hlavným arbitrom Sergejom Karasevom. Žreb skupinovej fázy sa uskutoční v piatok o 13.00 h v Monaku.

odveta play off EL 2018/2019:
AEK Larnaka - AS Trenčín
/štvrtok 30. augusta, 17.30 SELČ, AEK Arena/
rozhodcovia: Karasev - Demeško, Lunev (všetci Rus.)
prvý zápas 1:1

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia