spravy.sk spravy.sk

Šatka po zápase odišiel do Budapešti, schyľuje sa k jeho prestupu?

Slovenský futbalový reprezentant Ľubomír Šatka sa deň po ligovom zápase s Trenčínom zdržiaval v hlavnom meste Maďarska, miestne médiá tak okamžite začali špekulovať o jeho potenciálnom prestupe do kádra ligového šampióna našich južných susedov.

O záujme MOL Vidi, bývalého Videotonu, informovali médiá už v pondelok, pred štartom ligového ročníka bol Šatka spájaný aj s klubmi francúzskej Ligue 1. Podľa slov portálu csakfoci.hu je však maďarský šampión oveľa bližšie k zisku mladého stopéra. Dvadsaťdvaročný Ilavčan sa totiž v ostatných dňoch zdržiaval v Budapešti, čo mal prezradiť jeho súkromný účet na sociálnej sieti Instagram a o deň neskôr ho vo svojom príspevku označil aj tréner Giovanni Costantino, ktorý spoločne s Marcom Rossim zamieril na začiatku sezóny do maďarskej reprezentácie.

Tieto zábery majú podľa maďarských médií usvedčovať Šatku z presunu do Maďarska. (zdroj: csakfoci.hu)

Pravdivosť prestupovej špekulácie však zrejme ukáže až čas, vylúčiť sa nedá ani fakt, že si Šatka spravil počas voľného dňa súkromný výlet za kamarátmi a známymi. Ani jeden klub totiž záujem či vzájomné rokovania dosiaľ nepotvrdili. Talentovaný obranca v nedeľu odohral celý zápas proti Trenčínu (3:3), výkonom si vyslúžil miesto v zostave kola portálu ProFutbal.sk.

Maďarský majster sa prepracoval už do play off kvalifikácie Ligy majstrov, čo znamená, že s určitosťou bude hrať minimálne skupinovú fázu Európskej ligy. Na svojej ceste vyradil luxemburský Dudelange (2:1, 1:1), bulharský Ludogorets Razgrad (1:0, 0:0) a švédske Malmö (0:0, 1:1). V najbližšom dvojzápase ho preverí grécky veľkoklub AEK Atény. Post brankárskej dvojky v MOL Vidi zastáva slovenský tridsaťštyriročný gólman Tomáš Tujvel, tiež bývalý hráč Dunajskej Stredy.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia