spravy.sk spravy.sk

Petržalka a Inter vyzbierali tisíce eur pre synčeka Juraja Halenára

Dražba špeciálnych dresov s podobizňou a menom Juraja Halenára k príležitosti 5. kola druhej najvyššej súťaže a bratislavského derby duelu Inter Bratislava – Petržalka sa skončila. Výťažok poputuje štvorročnému Nicolasovi, synovi zosnulého futbalistu.

S krásnym gestom pôvodne vyrukovala Petržalka, následne sa pripojil aj domáci Inter. Nicolas sa spolu s mamou objavili aj priamo na zápase, mali dokonca úvodný výkop. Bývalý hráč oboch tímov bol počas celého duelu na mysliach všetkých zúčastnených. „Chceli sme si uctiť jeho pamiatku na úrovni a zároveň pomôcť jeho synčekovi. Myslím si, že sa nám to podarilo. Som rád, že našu iniciatívu podporil aj Inter a chcem sa zároveň poďakovať všetkým, ktorí sa zapojili do dražby alebo poslali peniaze na účet. Ukázalo sa, že futbalová komunita na Slovensku je silná a dokáže sa zjednotiť pre dobrú vec,“ povedal pre ProFutbal.sk generálny manažér FC Petržalka a jeden z autorov myšlienky Andrej Kalina. „Tých, ktorí si vydražili dresy, budeme v priebehu tohto týždňa kontaktovať a dresy si buď osobne vyzdvihnú, alebo im ich zašleme,“ dodal.

Takto vyzerali dražené dresy. (foto: FK Inter Bratislava, FC Petržalka)

O dresy oboch tímov bol eminentný záujem, fanúšikovia, priatelia či blízki sa nebáli prispieť na dobrú vec aj vyššími čiastkami. K dispozícii bolo a zostáva i číslo účtu (SK3309000000005148296234), kde môže malému Nicolasovi každý prispieť ešte aj dodatočne. „My sme dokopy vydražili dresy v hodnote 5499 €. Čo sa týka spomínaného účtu, nemám presné informácie, ale išlo doteraz o zhruba osemsto eur. Účet sa však uzatvárať nebude, pokiaľ budú mať ľudia záujem, budú môcť Nicolasovi pomôcť nejakou sumou aj neskôr. Verím, že sa ešte nájdu ľudia, ktorým Juraj svojimi výkonmi na ihrisku alebo aj inak pomohol a pomôžu aj oni jeho synovi. Celková suma spolu s dresmi Interu je 7219 eur. Ešte raz sa preto chcem poďakovať všetkým, ktorí našu aktivitu podporili,“ prezradil Kalina, ktorý pôvodne očakával polovičné čísla.

Idea špeciálnych dresov skrsla v mysliach bývalých spoluhráčov legendárneho futbalistu, okrem Kalinu sa podieľali na podobe projektu aj Peter Petráš a Juraj Piroska. Halenár sa preslávil predovšetkým v Artmedii, kde na ceste do skupinovej fázy Ligy majstrov pomohol hetrikom do siete Celticu Glasgow. Najdlhšiu časť kariéry strávil v Slovane Bratislava. „Ja si na Juraja spomínam len v dobrom. Ešte v Artmedii Petržalka sme boli spoluhráči, neskôr sa naše cesty stretli, keď už som pôsobil vo vedení Petržalky. Juraj bol dobrý človek a vynikajúci futbalista, vždy dobre naladený. Tragédia, ktorá sa stala, ma zasiahla. Juraj tu mal byť s nami aj ďalej. Nicolasovi a jeho mamine, takisto ako aj ostatnej rodine budem, ak bude treba, kedykoľvek a v čomkoľvek nápomocný. Verím, že aj z Nicolasa vyrastie výnimočný futbalista a jeho tatino sa na neho s hrdosťou bude pozerať hore z neba, zakončil rozhovor pre ProFutbal.sk manažér petržalského tímu.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia