spravy.sk spravy.sk

Dresy na počesť Halenára sa nezašpinia, hráči ich pred zápasom vyzlečú

V sobotu na druholigové bratislavské derby Inter - Petržalka vyjdú na ihrisko hráči oboch klubov v špeciálnych dresoch venovaných pamiatke Juraja Halenára. Zápas v nich však odohrať nemôžu.

Dlhoočakávanému stretnutiu dodalo peknú myšlienku vedenie petržalského klubu, ktoré si chcelo uctiť svojho bývalého hráča Juraja Halenára, ktorý zomrel vo veku 35 rokov koncom júna tohto roku. Po sebe zanechal štvorročného synčeka, ktorému budú venované peniaze vyzbierané z dražby špeciálnych dresov, vyrobené špeciálne na túto príležitosť. „Hneď ako som sa dozvedel smutnú správu o Jurajovej smrti, tak som pomyslel na to, že si ho treba nejako uctiť. Pôvodne som premýšľal nad nejakým spomienkovým zápasom, ale na jeho organizáciu by nebolo veľa času. Juraj by si nezaslúžil nič narýchlo zbúchané. Potom som sedel s Jurajom Piroskom a aj Peťom Petrášom a vymysleli sme toto s dresmi a ich dražbou,“ priblížil ideu generálny manažér Petržalky Andrej Kalina„Komunikovali sme s Petržalkou a pridali sa k ich aktivite. Juraja si treba uctiť, je to náš bývalý hráč,“ uviedol generálny riaditeľ Interu Ľubomír Talda.

Zápas 5. kola druhej najvyššej súťaže odohrajú kluby v sobotu o 16.30 hod. v tréningovom centre v Stupave, kde hráva Inter svoje domáce zápasy. Na dresoch sa nachádza v prednej časti Halenárova podobizeň a meno na zadnej strane. Hoci v nich hráči pôvodne chceli aj odohrať ligové stretnutie, ako upozorňuje Slovenský futbalový zväz, pravidlá futbalu to nepovoľujú: „Na dresoch nie je povolené mať zobrazenú akúkoľvek žijúcu či zomrelú osobu, pokiaľ nie je súčasťou oficiálneho mena klubu alebo názvu súťaže,“ píše sa v Pravidlách futbalu v pravidle číslo 4 (výstroj hráčov) a v bode číslo 5 (heslá (slogany), odkazy, zobrazenia a reklama). „Mužstvá vyjdú v týchto dresoch na trávnik, pozdravia sa, urobia si fotku, budú mať v nich aj spomienkový výkop a potom si ich vyzlečú a budú hrať v ich klasických dresoch,“ upresnil vedúci oddelenia riadenia súťaží a predseda komisie pre riadenie II. ligy Miroslav Richtárik.

Dražba dresov prebieha na kontách klubov FK Inter Bratislava a FC Petržalka na sociálnej sieti Facebook, a to až do samotného výkopu. Hostia navyše vytvorili bankový účet, kde môžu ľudia, ktorí sa nezapoja do dražby dresov, finančne podporiť syna Juraja Halenára Nicolasa. Číslo účtu je SK3309000000005148296234.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia