spravy.sk spravy.sk

Slovan prekonal rekord návštevnosti od skupinovej fázy Európskej ligy

Na tretie kvalifikačné kolo Európskej ligy ŠK Slovan Bratislava - SK Rapid Viedeň si našlo cestu 9563 divákov. Ide o najvyššiu návštevu na Pasienkoch od času, kedy hrali belasí skupinovú fázu Európskej ligy.

Vyššia návšteva na domácom zápase Slovana bola naposledy 2. októbra 2014, kedy do hlavného mesta krajiny dorazil SSC Neapol na čele s Marekom Hamšíkom. Na vtedajší duel, ktorý taliansky favorit vyhral 2:0 a slovenský reprezentant zaznamenal gól a asistenciu, si zakúpilo vstupenku 10 738 divákov, teda o zhruba tisícku viac. Koncom mesiaca prišlo na zápas proti českej Sparte Praha (0:3) len necelých sedemtisíc divákov, v novembri na duel so švajčiarskym tímom Young Boys Bern (1:3) nedorazilo ani 3,5-tisíca priaznivcov.

Slovanisti spravili na zápase s viedenským celkom fantastickú atmosféru, klub tiež bez problémov zvládol organizáciu duelu. Slovan po zápase vyjadril svojim priaznivcom úprimnú vďaku. „V mene celého klubu sa chcem fanúšikom poďakovať za podporu. Ďakujem, že ste prišli v takom peknom počte a že ste povzbudzovali bez akýchkoľvek negatívnych incidentov. Ukázali sme, že ak spolu podporíme Slovan, tak si spoločne užijeme také chvíle radosti, aké každý slovanista zažil včera (vo štvrtok - pozn. red.) večer. Som presvedčený, že pri takejto podpore z tribún dokážeme poraziť akéhokoľvek súpera. Včera sme zvíťazili aj vďaka vám, boli ste dvanástym hráčom Slovana. Verím, že prídete aj na odvetu vo Viedni a podporíte náš tím v ceste za postupom,“ povedal pre oficiálny web viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia