spravy.sk spravy.sk

Súperov spojila dobrá vec: Inter a Petržalka spustili dražbu dresov na počesť Halenára

Koncom júna 2018 otriasla slovenským futbalom tragédia, keď sa na večnosť pobral historicky najlepší strelec najvyššej slovenskej súťaže Juraj Halenár. Po sebe tu zanechal aj štvorročného syna, ktorému poputuje výťažok dražby, ktorú sa rozhodli na počesť legendárneho útočníka založiť druholigové kluby Inter Bratislava a Petržalka.

Oba bratislavské celky v druhej lige pripravili na vzájomné derby špeciálnu sadu dresov s podobizňou a menom Juraja Halenára, ktorý kedysi pôsobil v oboch mužstvách. Vyvolávacia suma každého dresu predstavuje sumu 50 eur. Vo štvrtok večer spustili dražbu dresov na svojich kontách na sociálnej sieti Facebook FC Petržalka a následne aj Inter Bratislava. Zapojiť sa môže každý napísaním komentáru so svojou ponukou ku konkrétnemu dresu, pokiaľ má záujem navýšiť počiatočnú, prípadne aktuálne najvyššiu ponuku.

Dražba končí výkopom stretnutia, ktoré sa odohrá v Stupave 18. augusta o 16.30 hod. v rámci 5. kola aktuálnej sezóny. V doterajšom priebehu získala Petržalka v troch zápasoch šesť bodov za dve víťazstvá nad Lokomotívou Košice a B-tímom MŠK Žilina, Inter zatiaľ len jeden za remízu s FK Pohronie. V priebehu aktuálneho víkendu bude hrať Inter v sobotu na pôde Bardejova, Petržalka v nedeľu doma proti Šamorínu.

Dresy bývalých spoluhráčov Juraja Halenára

Štefan Kollár (Inter)

Juraj Piroska (Petržalka)

Peter Petráš (Petržalka)

Lukáš Gašparovič (Petržalka)

Boris Turčák (Petržalka)

Milan Valášik (Petržalka)

František Hečko (Petržalka)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia