spravy.sk spravy.sk

Prestupové prekvapenie: Kapitán Interu Peter Petráš ide ku konkurencii do Petržalky

Na prelome júla a augusta dochádza v kádri FK Inter Bratislava k neočakávanej zmene. Kapitán mužstva Peter Petráš po roku a pol odchádza a sezónu dokončí v čierno-bielych farbách klubu FC Petržalka. Informuje o tom Inter prostredníctvom tlačovej správy.

Skúsený harcovník pritom len v júni podpísal s Interom nový kontrakt na nasledujúcu sezónu. Napriek tomu sa rozhodol zmeniť pôsobisko, čo vedenie Interu zaskočilo. „Pred začiatkom ligy sme si spolu sadli, prerokovali podmienky a dohodli sa na jeho ďalšom pôsobení v našom klube,“ opisuje generálny manažér FK Inter Bratislava Ľubomír Talda s tým, že klub vkladal do Pica, ako hráča prezývajú, veľké nádeje nielen na ihrisku, ale aj vzhľadom na jeho potenciál byť dobrým a kvalitným trénerom. Po ukončení hráčskej kariéry mal byť súčasťou štruktúr klubu.

Po dvoch odohratých majstrovských zápasoch sa situácia nečakane zmenila. „Pico za mnou prišiel, že zvažuje ponuku z Petržalky. Po niekoľkých rozhovoroch sme sa nakoniec dohodli, že rozviažeme spoluprácu. S týmto krokom v klube nikto nepočítal a nebudem skrývať svoje sklamanie,“ dodáva sklamane generálny manažér. „Niektorí to môžu vnímať ako podraz, ale toto rozhodnutie vo mne dozrievalo dlhší čas. Hoci som mal v klube výborné podmienky, cítil som, že v závere kariéry potrebujem ešte zmenu,“ reaguje na prestup Peter Petráš v tlačovej správe. Podľa nej ho petržalský klub lanáril už dvakrát v minulosti. „Interu som odovzdal svoje skúsenosti a pomohol postúpiť do druhej ligy. Pevne verím, že bude naďalej úspešný. Osud Interu mi nie je ľahostajný, strávil som v ňom najviac času mojej kariéry,“ uzavrel Pico.

Peter Petráš zažil s Interom tie najslávnejšie časy. V roku 2001 sa v žlto-čiernom drese tešil z titulu majstra Slovenska aj z triumfu v Slovenskom pohári. O štyri roky na to prestúpil do petržalského klubu. Jeho dres obliekal síce len pár mesiacov, ale za to v časoch, keď zverenci vtedajšieho trénera Vladimíra Weissa absolvovali pamätnú jazdu v Lige majstrov. Následne prestúpil do Moskvy, odtiaľ do Slovanu až sa v roku 2016 opäť ocitol v Interi.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia