spravy.sk spravy.sk

Trápiaci sa Prešov vymenil za štvrtoligový Kechnec

Obrovské prekvapenie zažili v nedeľu predpoludním fanúšikovia štvrtoligového zápasu medzi Gečou a Kechnecom. V bráne hostí sa totiž objavil skúsený gólman Jozef Talian, ktorý ešte donedávna nastupoval vo Fortuna lige.

Tridsaťdvaročný brankár strávil v Prešove štrnásť rokov. S klubom zažil vrcholy i pády, v posledných rokoch sa však nebál otvorene hovoriť o problémoch zeleno-bielych. Keď mu so Šarišanmi vypršala zmluva, definitívne sa rozhodol zmeniť pôsobisko.

“Už som nemal extra chuť na futbal na najvyššej úrovni, nechcel som hrať ani druhú ligu. Som rád, že som tu,”
priznal nevysoký ochranca svätyne (181 centimetrov), ktorý sa na vábenie ďalšieho bývalého ligového hráča a dnes opory Kechneca, útočníka Pavla Jurča, rozhodol prikývnuť na ponuku klubu z južného Slovenska. “Som rád, že si s chlapcami môžem zahrať, teším sa z toho. Oslovil ma Pali Jurčo a pán Konkoly, je to super chlap. Som za to vďačný, rozhodol som sa pomôcť Kechnecu,” dodal Talian.

Peter Šinglár v zime odštartoval trénerskú kariéru na lavičke štvrtoligového Kechneca (foto: jäzva)

Kechnec sa v minulej sezóne IV. ligy Juh VsFZ umiestnil až na dvanástej priečke. V zime prevzal trénerskú taktovku niekdajší reprezentant Peter Šinglár a mužstvo vytiahol zo zostupových vôd. Ambície v novom ročníku sú omnoho vyššie, no prvý zápas sezóny tímu absolútne nevyšiel. V Geči bol po polčase stav nerozhodný 0:0, keď sa troma skvelými zákrokmi blysol Talian. Po zmene strán ale domáci spustili doslova kanonádu, ktorej nezabránil ani skúsený brankár. Naopak, loptu lovil zo siete až päťkrát a Kechnec utŕžil debakel.

“Neboli sme dôrazní, nehrali sme to, čo sme si povedali na tréningu. Chceli sme tri body, ale súper bol lepší, predovšetkým v oboch šestnástkach. Chlapci sa učia, možno si myslia, že keď majú v tíme bývalých ligistov, tak to bude jednoduché, no ukázalo sa, že každý jeden musí jazdiť. Ak sa tak nestane, tak dostaneme päť gólov a je jedno, kto stojí v bráne a proti komu hráme,”
upozornil svojich zverencov Peter Šinglár.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: 4. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia