spravy.sk spravy.sk

Do Interu vstúpil holandský partner, Talda: Patríme do Bratislavy a prvej ligy

Účastník druhej najvyššej súťaže FK Inter Bratislava vstupuje do novej sezóny 2018/2019 s novým hlavným trénerom so skúsenosťami z Fortuna ligy a tiež veľkými ambíciami.

Do nadchádzajúcej sezóny vstupuje Inter s novou posilou v úlohe hlavného trénera, Miroslavom Jantekom. Bývalý kormidelník Tatrana Prešov, ktorý nahradil Jozefa Brezovského, sa dohodol s klubom na ročnom kontrakte. „Pre mňa je Inter kultovým klubom nielen slovenským, ale aj československým. Je pre mňa cťou a súčasne aj záväzkom, aby som svojou činnosťou v čo najkratšom čase prispel k splneniu stanovených cieľov. V príprave sme odohrali päť stretnutí s mužstvami, ktoré majú svoju kvalitu. Pomohli mi ukázať aktuálnu výkonnosť jednotlivých hráčov. Urobil som si súčasne obraz o tom, ktorí hráči by mohli byť nositeľmi kvality a odkryli niektoré miesta, kde by sme mužstvo mohli ešte doplniť."

Ako uviedol generálny manažér klubu, Ľubomír Talda, „chceme naplno využiť potenciál nového hlavného trénera, jeho skúsenosti a kvality. Verím, že klub pod jeho trénerskou taktovkou bude pokračovať v úspešnom ťažení z jarnej časti ligy.“ Ambície klubu sú jednoznačné: „FK Inter Bratislava patrí do Bratislavy a patrí do prvej ligy. Toto sú naše strategické ciele, za ktorými si pôjdeme a tohtoročná sezóna preverí našu pripravenosť plniť ich,“ dodal. Jeho slová potvrdil i prezident klubu Jozef Barmoš

„Mohli ste po príchode vidieť vystavené trofeje, ktoré Inter získal počas bohatej histórie svojej existencie. Chceme nadviazať na úspechy a vrátiť tento klub na miesta, kam vždy patril. Náš konečný cieľ je návrat do prvej súťaže, kam Inter historicky vždy patril. Nemáme tu teraz vypísaný nejaký časový horizont, ale toho sa chceme čím skôr dožiť. Rovnako sa chceme na to všetko poctivo pripraviť. Máme na to historické aj morálne právo. Staráme sa o vyše tristo mladých futbalistov v našich mládežníckych mužstvách. To je záväzok aj pre Bratislavu, aby nám vytvorila také podmienky, aby sme mohli hrávať naše zápasy v Bratislave.“

foto: FK Inter Bratislava

Generálny manažér Ľubomír Talda na záver informoval aj o vstupe holandského strategického partnera, ktorý má priniesť okrem kapitálu i skúsenosti z futbalového prostredia. Doterajší hlavný akcionár Peter Hasoň s partnermi zostáva 50-percentným akcionárom klubu.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia