spravy.sk spravy.sk

PRED EL: Trenčín otvorí ‚myjavskú sezónu‘ stále bez kľúčového hráča

Víťaz play off o miestenku v pohárovej Európe AS Trenčín odohrá vo štvrtok odvetu prvého kvalifikačného kola Európskej ligy na domácej pôde proti čiernohorskému FK Budúcnosť Podgorica. Prvý zápas zvíťazil rozdielom 2:0.

Trenčín pôsobil od úvodných minút lepším dojmom ako súper, sústredil sa na kontrolovanie lopty a rýchle prechody do útoku. „Na zápas sme sa naozaj veľmi dobre pripravili, súpera sme do ničoho veľkého nepustili. Hoci sme prespali začiatok druhého dejstva, neskôr sme opäť predvádzali dobrú hru. Do odvety pôjdeme vo veľkej výhode, oni to budú musieť otvoriť a nám by sa mali otvárať okienka v ich obrane,“ reagoval po stretnutí obranca Martin Šulek. O víťazstve AS rozhodli Hamza Čatakovič a Antonio Mance, pričom práve otvárací gól bol výstavný.

Keďže je trenčiansky štadión momentálne v rekonštrukcii, stretnutia sa počas celého ročníka budú hrávať na štadióne Spartaka Myjava. Hoci Trenčania disponujú pohodlným náskokom, majú sa pred odvetou na pozore. „Proti Steaue Bukurešť sme doma prehrali 0:2. Vonku sme v priebehu dvadsiatich minút toto manko zmazali. Vo Viedni sme viedli nad Rapidom 2:0 po domácej prehre 0:4. Musíme byť stále veľmi dobre koncentrovaní,“ upozorňoval brankár Igor Šemrinec, ktorý v úvodnom zápase viackrát tím podržal kvalitnými zákrokmi a udržal čisté konto.

Holandský tréner Ricardo Moniz absolvoval v Čiernej Hore víťaznú premiéru na trenčianskej lavičke. Do odvety nemôže rátať s najproduktívnejším hráčom minulej sezóny Desleyom Ubbinkom, otáznik visí nad Jamesom Lawrencom. „Ja som pripravený hrať, ja môžem,“ komentoval dobre naladený kormidelník na predzápasovej tlačovej konferencii. „Budeme mať mladý tím a mladú lavičku. Ak bude hrať Jamie, rád by som hral s rovnakou zostavou. V prvom zápase sme mali súpera takmer úplne prečítaného. Ak sa dokážeme skoncentrovať, nič nás nezastaví,“ zavelil deň pred stretnutím.

Odvetný duel má úvodný výkop vo štvrtok o 20.30 hod. na štadióne v Myjave. V priamom prenose ho odvysiela RTVS na druhom televíznom kanáli (Dvojka). Pískať budú ruskí rozhodcovia na čele s hlavným arbitrom Sergejom Lapočkinom. Postupujúceho bude čakať v druhom kvalifikačnom kole Európskej ligy úspešnejší z dvojice SC Zaria Balti (Moldavsko) - Górnik Zabrze (Poľsko). V prvom súboji vyhral poľský klub na ihrisku súpera 1:0. Ak by postúpil moldavský klub, zápas na ihrisku súpera by sa odohral v utorok, aj z toho dôvodu Únia ligových klubov (ÚLK) odložila víkendový ligový zápas Trenčína proti FC Nitra na neurčito.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia