spravy.sk spravy.sk

Náhrada za Rossiho? Do DAC má prísť exreprezentant a legenda Benficy

Vo vedení klubu účastníka najvyššej slovenskej súťaže z Dunajskej Stredy už podľa najnovších informácií našli náhradu za talianskeho kormidelníka Marca Rossiho, ktorý čoskoro zamieri na lavičku maďarskej reprezentácie.

Napriek tomu, že maďarské médiá v posledných dňoch špekulovali najmä nad bývalými trénermi z najvyššej súťaže našich južných susedov, podľa periodika Uj Szó bude Rossiho nasledovníkom bývalá tvár portugalského veľkoklubu Benfica Lisabon Hélder Marino Rodrigues Cristóvão. Niekdajší popredný obranca odohral v minulosti za portugalský celok 166 duelov a zaznamenal jedenásť gólov, odchovanec Estorilu ďalej pôsobil aj v španielskej La Coruni, anglickom Newcastle United, francúzskom PSG a kariéru ukončil v gréckej Larisse. Na konte má tiež 35 štartov v portugalskej reprezentácii vrátane turnaja EURO 1996.

Hélder ako tréner pôsobil dva mesiace v lete 2009 vo vtedy druholigovom Estorile, neskôr až v júli 2013 po jeho službách siahla Benfica, v ktorej prežil i väčšinu hráčskej kariéry. Rodák z Angoly pôsobil v Lisabone na poste trénera B-tímu päť rokov, po uplynulej sezóne avizoval zmeniť pôsobisko. Ako referuje spomínané periodikum, malo by sa tak udiať až po dvoch zápasoch prvého kvalifikačného kola Európskej ligy, kde nastúpi DAC proti gruzínskemu vicemajstrovi Dinamo Tbilisi ešte s bývalým kormidelníkom Rossim.

V Dunajskej Strede sa tiež udial aj jeden hráčsky odchod, bývalý mládežnícky reprezentant Gergő Kocsis mal s klubom ukončiť platný kontrakt. Informoval portál Csakfoci.hu. Dvadsaťštyriročný obranca hosťoval poslednú sezónu v maďarskom prvoligovom Diósgyőri VTK, po návrate nefiguruje na súpiske tímu pre Európsku ligu.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia