spravy.sk spravy.sk

Huk takú návštevu v príprave ešte nezažil: Kiežby to tak bolo stále

Dunajská Streda má za sebou „maďarský týždeň“. Po remíze s úradujúcim šampiónom Videotonom si na domácej pôde poradila s vicemajstrom ligy Ferencvárosom. K víťazstvu jej pomohla aj výrazná podpora fanúšikov, na prípravný duel sa ich zišlo viac ako osemtisíc. Išlo o historickú návštevu, nakoľko doteraz najviac ľudí prišlo počas prípravy v roku 1982 proti Dinamu Kyjev (6500 divákov).

Klub zo Žitného ostrova bol na ihrisku lepším mužstvom, nebyť zopár nepresností vo finálnej fáze, výsledok mohol byť bohatší než 1:0. Dobre sa v ofenzíve hýbal Bayo i strelec víťazného gólu Pačinda. Oporou tímu však bola defenzíva, ktorá si ustrážila čisté konto. „Oba tímy mali šance, no šťastie prialo obrane, za čo som ako stopér rád,“ usmieval sa po zápase Tomáš Huk v rozhovore pre ProFutbal.sk. Pozitívne hodnotí najmä neopakovateľnú atmosféru duelu. „Niečo také som ešte v živote nezažil. Toto číslo sa ani nepribližuje k tomu, čo som doteraz v príprave zažil. Prišlo veľa ľudí a štadiónom sa niesla priateľská atmosféra, kiežby to takto bolo stále. Naši fanúšikovia majú so súperovými dobré vzťahy, oba tábory tlieskali obom klubom. Dunajská Streda je futbalové mestečko, bolo skvelé hrať pred takou kulisou,“ dodal.

Predovšetkým v druhom polčase mali Dunajskostredčania navrch nad súperom a obrana nemala veľa práce, k čomu negatívne prispeli aj obojstranné striedania, ktoré hru rozkúskovali. Proti Videotonu išlo podľa Tomáša Huka o vyrovnanejšiu partiu. „Tieto dve stretnutia boli veľmi odlišné, Videoton mal oveľa starší a skúsenejší káder. Hrali vyčkávací futbal, ale zároveň veľkú kvalitu v mužstve. Z ničoho nič vedeli spraviť nebezpečnú akciu na jeden dotyk, zrazu išiel hráč sám na bránu. Ferencváros bol zase skôr bojovnejší a behavejší typ súpera. Zaslúžene sa tieto dva tímy bili o titul v Maďarsku,“ zanalyzoval Huk, pričom sa nakrátko pristavil aj pri porovnaní súperov so slovenskými celkami. „Nie je to obrovský rozdiel, ale myslím si – a rozprával som sa o tom aj s hráčmi, ktorí hrali v Maďarsku – že na Slovensku sa o niečo viac šprintuje a hráči idú viac do súbojov telo na telo.“

Vo štvrtok čaká Dunajskostredčanov posledný prípravný zápas pred súbojmi v Európskej lige, v ktorej klub ešte povedie aj končiaci tréner Rossi. Súperom bude gruzínske Dinamo Tbilisi, ktoré je v prebiehajúcej sezóne na priebežnom druhom mieste. „V kabíne sme sa už na tohto súpera pozerali cez Transfermarkt, sledovali sme nejaké highlighty na YouTube, predsalen ich liga je v plnom prúde. Som za tento žreb rád, poletíme asi tritisíc kilometrov do zaujímavej a exotickej krajiny. Stepujeme na mieste a čakáme, kedy rozhodca odpíska začiatok zápasu, aby sme sa mohli pobiť o postup,“ reagoval Huk zdôrazňujúci dôležitosť domáceho duelu, nakoľko DAC začína ako v prvom, tak aj v prípadnom druhom kvalifikačnom kole na domácom štadióne. „Vnímam to aj ako výhodu, no len ako maličkú. Väčšinou sú začiatky opatrné, ani jedno mužstvo nechce spraviť chybu a mohlo by to byť o jednom góle. Odveta býva väčšie šialenstvo, viac sa behá a nie je priestor kalkulovať. Dôležité bude doma neinkasovať a zvládnuť prvý schodík, ak chceme dokráčať čo najďalej. Koncentrujeme sa na úvodný duel, ďalej sa nepozeráme,“ zakončil pre ProFutbal.sk dvadsaťtriročný obranca DAC.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Maďarsko - OTP Bank Liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia