spravy.sk spravy.sk

DAC zaplnil štadión aj na prípravný duel, Záhumenský: Na Slovensku rarita

Celé mesto v sobotu žilo futbalom. Lístky sa masívne kupovali už niekoľko dní vopred. Okolie štadióna bolo zaplavené autami niekoľkonásobne oproti ligovým duelom. Dunajská Streda pred zaplnenou MOL Arénou privítala maďarského vicemajstra, ktorému na celkovú trofej chýbali iba dva body.

Štyri dni po remíze s úradujúcim majstrom maďarskej ligy čelil DAC aj druhému tímu tabuľky minulého ročníka. Zaujímavosťou bola návšteva duelu, klub hlásil 8 400 platiacich návštevníkov, na tribúnach by ste však voľným okom len sťažka hľadali voľné sedadlo. „Toto som veru ešte nezažil, na Slovensku je takáto návšteva počas prípravy azda raritou. Myslím si, že ľudia videli zaujímavý duel na úrovni majstrovského zápasu,“ povedal po zápase pre portál ProFutbal.sk Timotej Záhumenský. O víťazstve 1:0 napokon rozhodol utešenou strelou Erik Pačinda. „Erik dal krásny gól. Som rád, že sme uhrali nulu, zvíťazili a dobre sa naladili na dôležité zápasy, ktoré nás čoskoro čakajú aj v pohárovej Európe.“

Iné kluby by možno na podobnú návštevu počas prípravy potrebovali klub svetového rangu, Dunajskej Strede na to stačil súper spoza hraníc. Väčšina áut pri štadióne navyše mala maďarské značky. Záhumenský však súhlasí, že futbal má spájať a nie rozdeľovať. „Keď človek fandí slušne, je mi úplne jedno či je to Slovák, Maďar alebo trebárs Rus. My sme kamaráti so všetkými. Je pravdou, že na naše zápasy poväčšine chodia ľudia maďarskej národnosti, pre ktorých bol takýto súboj sviatkom, ale my nič také nerozlišujeme. Sme zvyknutí, že ľudia sem chodia na futbal a my dúfame, že sa futbalom bavili a užili si to tak ako my,“ reagoval jeden zo siedmich slovenských futbalistov v základe DAC-u.

Pre klub z juhu Slovenska išlo už o druhú maďarskú previerku v priebehu týždňa. „Proti Videotonu som síce pre menšie zranenie nehral, ale myslím si, že zápasy boli na podobnej úrovni. Oba kluby majú oproti nám neporovnateľné podmienky, no ani v jednom zápase sme neboli slabší, čo vidieť na hre i na výsledkoch,“ zhodnotil člen trojice stopérov, ktorý však do klubu prišiel ako obávaný a rýchlonohý krídelník. „Určite mi útočenie chýba. Viac na bavilo aj napĺňalo. Ale hrám tam, kde ma postavia a plním úlohy, ktoré mi zveria. Je to iné oproti tomu, kde som hrával doteraz, ale tréner mi veľmi pomohol, aby som sa zlepšil a bol prospešný pre tím. V obrane sa teraz cítim dobre, proti slabším súperom viem aj odtiaľto podporovať ofenzívu. Nie je podstatné, na akom poste hrám, ak je mužstvo úspešné, radosť je rovnaká. Na ihrisku je jedenásť hráčov a ja sa snažím odvádzať pre ofenzívu maximum predvedenou hrou v defenzíve,“ zakončil pre ProFutbal.sk Záhumenský.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Maďarsko - OTP Bank Liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia