spravy.sk spravy.sk

Ladislav Hudec sa vracia do Myjavy

Tréner Ladislav Hudec sa po štyroch rokoch vracia do Spartaka Myjava. Úlohou 61-ročného kormidelníka bude postúpiť s mužstvom do III. ligy.

V uplynulej sezóne skončila Myjava s 51 bodmi na treťom mieste v IV. lige severozápad. Na druhé Šimonovany stratila len bod. Cieľom klubu bol ale postup do III. ligy. „To sa nám nepodarilo, čiže z tohto pohľadu nemôžeme byť spokojní. Berieme to kolektívne na seba. Nekladieme za to konkrétnu vinu ani hráčom, ani trénerom, ani vedeniu. Jednoducho je to náš spoločný výsledok, s ktorým nie sme spokojní. Napriek tomu si myslím, že tím je vyvážený. Má na to, aby hral tretiu ligu, ale tento rok sa to nepodarilo,“ rozhovoril sa pre klubový web predseda predstavenstva Spartaka Myjava Stanislav Tomič.

V kádri čierno-bielych veľké zmeny nenastanú, impulzom pre mužstvo by ale mal byť nový tréner. Na lavičku zasadne ostrieľaný Ladislav Hudec, ktorý v minulosti stál pri najväčších úspechoch myjavského futbalu. Jeho asistentom bude Ľuboš Zverec. „Ladislav  Hudec sa k nám vracia po štyroch rokoch. Našu ponuku prijal s veľkou radosťou a teší na prácu v našom klube. Pozná hráčov i prostredie. Či bude tím doplnený o nejaké posily, to sa ukáže po prvých dňoch prípravy. Káder by mal ale viac-menej zostať v podobe, v akej bol. Z hosťovania na Morave sa má vrátiť Dávid Copko a u nás sa skončilo hosťovanie Milanovi Kvasničkovi,“ dodal Tomič s tým, že filozofiou klubu je stavať na vlastných odchovancoch. Hudec naposledy pôsobil v Senici, v minulosti okrem Myjavy trénoval i mládežnícke reprezentácie, Nitru, Slovan Bratislava, Trenčín či Dunajskú Stredu.

Na útulnom štadióne sa v novej sezóne bude hrať i Fortuna liga (foto: facebook/Spartak Myjava)

Na Myjave sa v sezóne 2018/2019 bude hrať i Fortuna liga. Prechodný domov totiž bude mať na útulnom štadióne AS Trenčín a v úvode nového ročníka dokonca i nováčik zo Serede. „Tým, že bude u nás hrávať Trenčín, si klub finančne pomôže. Ihrisko sa bude prenajímať. Sponzori by mali zostať v klube všetci, zatiaľ nikto z nich nepovedal, že by nechcel ďalej spolupracovať. Takže finančne by mal byť celý ročník zabezpečený. Ideme naďalej v skromných podmienkach, ale tak, aby bolo zabezpečené všetko čo treba a budeme hrať to, na čo máme,“ vysvetlil pre klubový web Stanislav Tomič a na margo ambícií Spartaka Myjava na záver doplnil: „Jednoznačným cieľom je postup do tretej ligy.“

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: 4. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia